Kvėpavimo ligų slauga


Dėl įvairių kvėpavimo organų ligų, gali atsirasti. Ligos, su kuriomis dažniausiai susitinkame. Nosies priežiūra. Burnos priežiūra. Gulinčio ligonio slauga. Slauga kosulio metu. Skrepliuojančio ligonio slauga. Ką turėtų žinoti sergantieji lėtine plaučių liga? Išvados.

Dėl įvairių kvėpavimo organų ligų, gali atsirasti:.

Dusulys Dusulys – kvėpavimo dažnio, ritmo, gilumo sutrikimas. Dusulį ligonis jaučia kaip oro trūkumą ir pasunkėjusį kvėpavimą. Priepuolius gali sukelti įvairios plaučių ar širdies ligos. Dažniausiai jie būna naktį: ligonis pabunda dėl oro stokos, jaučia mirties baimę. skausmas krūtinėje kraujavimas iš kvėpavimo takų.

Tinkamos vaistažolės kosėjimui palengvinti yra raudonėlis, kmynas, paprastoji kraujažolė, ramunėles, šalpusnio bei gysločio lapai, čiobreliai, pipirmėtė, avietės, liepžiedžiai. Arbata gali būti karšta ar kambario temperatūros, 4-6 puodeliai per dieną. Vandens vonelės kojoms – sužadina kraujotaką, palengvina bendrą savijautą.

Šiltos garų inhaliacijos gali būti tik vandens arba iš atsikosėjimą lengvinančių žolių. Inhaliacijos gali būti daromos kelis kartus per dieną, 5-10 minučių vienam kartui. Ligonis turi kvėpuoti ramiai ir ne per giliai. Per giliai įkvėpus galima nualpti ar apsvaigti.

Skrepliuojantis ligonis turi žinoti kad: negalima spjaudyti skreplių ant grindų, žemės, ypač sergant plaučių tuberkulioze kosint reikia užsidengti burną nosine, kad skreplių lašelių nepatektų į aplinką skreplius būtina spjauti į specialias užsukamas kišenines spjaudykles labai silpnam ligoniui skrepliai nuvalomi nuo lūpų vienkartinėmis servetėlėmis, kurios dedamos į uždarą indą ir sudeginamos.

Jeigu pacientas pastebėjo jog jam ima trūkti oro, vargina kosulys, skrepliavimas būtina kreiptis į gydytoją. Tai gali būti viena iš kvėpavimo takų ligų. Tik gydytojo patarimai ir mokymai padės pacientui išmokti kovoti su savo liga ir ją palengvinti.

  • Slauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 2243 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (1191 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Kvėpavimo ligų slauga
    10 - 8 balsai (-ų)
Kvėpavimo ligų slauga. (2015 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvepavimo-ligu-slauga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:26
×