Kvėpavimo programa užduotys


Remdamiesi paveikslu paaiskinkite kas ir kaip keicia krutines ertmes ir plauciu turi ikvepimo metu. Kodel prisivalgius sunkiau kvepuoti.

Remdamiesi paveikslu paaiškinkite, kas ir kaip keičia krūtinės ertmės ir plaučių tūrį įkvėpimo metu. (2 taškaiRemdamiesi paveikslu paaiškinkite, kodėl iškvėpimo metu oras veržiasi iš plaučių. (2 taškaiKurioje galvos smegenų dalyje yra nevalingas kvėpavimo judesius reguliuojantis centras? (2 taškaiNurodykite dirgiklį, kuriam paveikus kvėpavimo centrą, padidėja kvėpavimo dažnis. (1 taškasPaaiškinkite, kodėl daug prisivalgius sunkiau kvėpuoti.(2 taškaiNurodykite tris skirtingus būdus, kaip galima apsisaugoti nuo labiausiai paplitusių kvėpavimo sistemos ligų. (2 taškaiĮkvėpimo metu krūtinės ertmės ir plaučių tūris pasikeičia, nes susitraukia tarpšonkauliniai raumenys, pakyla šonkauliai ir nusileidžia diafragma. Iškvėpimo metu oras veržiasi iš plaučių todėl, kad sumažėja krūtinės ląstos (plaučių) tūris ir plaučiuose padidėja oro slėgis. Pailgosiose smegenyse.


1. Įkvėpimo metu krūtinės ertmės ir plaučių tūris pasikeičia, nes susitraukia tarpšonkauliniai raumenys, pakyla šonkauliai ir nusileidžia diafragma.

2.

4. Daug prisivalgius virškinimo organai šiek tiek pakyla ir diafragma negali laisvai nusileisti.

5. Nerūkyti, neperšalti, būti gryname ore, grūdintis, stiprinti imuninę sistemą.

2. Prietaisu demonstruojant įkvėpimą guminė plėvelė patempiama žemyn. Taip parodoma, kaip nusileidžia diafragma ir padidėja krūtinės ląstos (plaučių) tūris. Dėl padidėjusio indo (krūtinės ląstos) tūrio, oro slėgis jame ir balionuose (plaučiuose) sumažėja. Dėl slėgių skirtumo oras veržiasi į balionus (plaučius) ir jie išsipučia.

3. Modelyje oro sudėtis nesikeičia todėl, kad modelyje nėra naudojamas deguonis ir nesusidaro anglies dioksidas. Kitaip tariant, modelyje nevyksta dujų apykaita.

4. Modeliu negalima pavaizduoti tarpšonkaulinių raumenų judesių, nes indo sienelės negali judėti.

2. 2. Kraujo ląstelės/ eritrocitai/raudonosios kraujo ląstelės turi hemoglobino, kuris prijungia deguonį – 1 taškas. Kraujo ląstelės yra plokščios/plonos, todėl jų paviršiaus plotas yra didelis palyginant su tūriu ir gali paimti daug deguonies – 1 taškas. Neturi branduolio, todėl daugiau telpa hemoglobino – 1 taškas. Turi hemoglobino ir didelį paviršiaus plotą – 1 taškas. Nurodytos dvi savybės ir bent vienas paaiškinimas – 2 taškai

1. Paveiksle rodyklėmis pažymėkite tarpšonkaulinius raumenis, trachėją, kairįjį bronchą, alveoles, prie rodyklių užrašykite pavadinimus.

2.1. Kad oras patektų į plaučius, juose slėgis turi būti žemesnis už atmosferos slėgį. Kokie paveiksle pavaizduoti organai sukelia slėgio pokyčius plaučiuose?

3.1. Plaučių paviršiaus plotas yra didelis lyginant jį su plaučių tūriu. Paaiškinkite, kas lemia didelį žmogaus plaučių paviršiaus plotą.

4. Paaiškinkite, kaip plaučių epitelis yra prisitaikęs atlikti dujų pernašos funkciją.

1. Teisingai pažymėti 2-3 organai ir užrašyti jų pavadinimai – 1 taškas

3. Gliukozė / C6H12O6/ PGAL / deguonis /O2..Vienas teisingas atsakymas – 1 taškas. Ne: jei nurodo raides iš paveikslo: C, G

1. Patempus guminę plėvelę, indo ertmė padidėja, slėgis ertmėje sumažėja. Sumažėjus ertmėje slėgiui atsiranda vidinės ertmės ir išorės slėgių skirtumas, todėl oras pradeda judėti vamzdeliu į modelio vidų ir balionėlis išsipučia.

  • Microsoft Word 5542 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1983 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lina
  • Kvėpavimo programa užduotys
    10 - 2 balsai (-ų)
Kvėpavimo programa užduotys. (2017 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvepavimo-programa-uzduotys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 22:32
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo