Kvėpavimo sistemos kineziologija


Kvėpavimo sistema žmogui teikia deguonį , pašalina anglies dvideginį iš jo organizmo ir padeda reguliuoti vidinį pH balansą.

Kvėpavimo sistema žmogui teikia deguonį, pašalina anglies dvideginį iš jo organizmo ir padeda reguliuoti vidinį pH balansą.

Iš viso yra 3 pagrindiniai kvėpavimo tipai : išorinis, vidinis ir ląstelinis. Išorinis kvėpavimas – tai deguonies ir anglies dvideginio mainai tarp alveoliarinio oro ir plaučiu kapiliaru kraujo. Vidinis kvėpavimas – tai šių dūjų apykaita tarp kraujo ir kūno ląstelių. Ląstelinis kvėpavimas – yra deguonies utilizacija ir anglies dioksido gamyba metaboliniu ląstelės procesu metu.

Ramybės būsėnos metu oras patenka į kvėpavimo sistemą per šnervės ir sušyla nosies ertmėje, kurios vidų dengia gleivinė, kuri yra padengta blakstenėlėmis, filtruojančiomis smulkias daleles. Iš nosies ertmės oras patenka į gerklę, kuri randasi už nosies ir burnos ertmės. Intensiviu pratymu metu dominuoja, kaip taisyklė, kvėpavimas burna, tuomet įkvėpiamas oras filtruojasi mažiau negu kvėpuojant nosimi. Gerklos yra padidintas viršutinis (proksimalinis) trachėjos galas. Ji teikia plaučiams oro ir pašalina jį pro gerklę. Gerklas galima užčiuopti iš išorės. Pagrindinis orientiras yra Adomo obuolys. Trachėja yra vamzdinis kvėpavimo takas – jos ilgis apytiksliai siekia 12 cm. Atvira šį kvėpavimo taką palaiko C-pavidalo kremzlės. Trachėja tesiasi nuo gerklos ir iki penkto krūtinės slankstelio, kur jinai šakojasi į dešnį ir kairijį bronchą.

  • Microsoft Word 140 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (857 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandra
  • Kvėpavimo sistemos kineziologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kvėpavimo sistemos kineziologija. (2015 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvepavimo-sistemos-kineziologija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:29
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo