KVS sertifikavimas - kaip atitikties reikalavimams patvirtinimas X įmonės pavyzdžiu


Įvadas. Teorinė dalis. KVS samprata. ISO 9000 standartai. ISO 9001 reikalavimai. Sertifikacijos atitikties reikalavimams patvirtinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Atsiradus mašininei gamybai, kartu atsirado ir efektyvios gamybos problema, pasak to XXa. septintąjame ir aštuntąjame dešimtmečiuose tam tikruose pasaulio valstybių dalyse pasirodė apibendrinti organizacijų valdymo modeliai kurie akcentuoja kokybės vadybą.

Begant laikui šie modeliai pradeda plisti ir kitose šalyse. Vis daugiau organizacijų, siekdamos įgyvendinti savo tikslus ir atsakyti į iškilusius iššūkius, padeda naudoti naują valdymo priemonę, suteikiančią galimybę laiku ir sistemingai reaguoti į aplinkos pokyčius ir padedančią gerinti organizacijos veiklos rezultatus. Ta priemonė – kokybės vadybos sistema (KVS). Deja atsiradus sistemai atsirado ir problemų - skirtingų šalių nacionaliniai kokybės sistemoms standartai skyrėsi ir tai negalėjo pagerinti tarptautinės prekybos. Atsižvelgiant į savo patogumą, šalys nustatydavo standartus tai, kad vienoje šalyje šie standartai buvo aukšti, kitoje žemi, bet galutiniame rezultate abi įmonės iš skirtingų šalių turėdavo tokį patį standarto sertifikatą, o taip pat ir nepamrškime gamyklinio neatitikimo kuris buvo žymus, nors abi šalys naudodavo KVS. Todėl atsirado tarptautiniai KVS standartai - ISO 9000 , kurie užtikrino, skirtingų šalių produkcijos sutapatinimą ir pagerėjimą tarptautinio bendradarbiavimo. O tam, kad vartotojai žinotų savo tiekėjų produkcijos kokybę ir butu užtikrinti, kad produkcija atitiks lūkesčius- vyksta sertifikavimas.

Probleminis klausimas- Kam reikalingas KVS sertifikavimas?

Darbo objektas – KVS sertifikavimas

Darbo tikslas įrodyti, kad KVS sertifikavimas - tai atitikties ISO 9001 standartų reikalavimams patvirtinimas.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti KVS sampratą

Apibūdinti ISO 9000 standartus

Išsiaiškinti reikalavimus

Sertifikavimas - atitikties reikalavimams patvirtinimas

Sertifikuotos organizacijos produkcijos kokybės apžvalga

Kokybės vadybos sistema tai yra organizacijos valdymo įrankis. Jos tikslas įvertinus vartotojų lūkesčius nuolat tobulinti įmonės veiklą, jos procesus. KVS dėka, rinkoje įmonė tampa konkurencingesnė ir patikimesnė.

Taip pat literatūroje galima sutikti tokius KVS apibrėžimus:

Pasak V.Adomėno (2011), KVS, kaip organizacijos valdymo įrankis, gali padėti organizacijoms siekti, kad klientai ir kitos suinteresuotosios šalys būtų kuo labiau patenkinti.

Apibendrinus visas sąvokas, galima teigti, jog KVS tai yra vienas iš įmonės įrankių padėsiantis pagerinti organizacijos efektyvumą. Įmonės visada siekia gauti kuo didesnį pelną, tam reikia nuolat tobulinti savo siūlomas prekes ir (arba) pąslaugas, kad vartotojai būtų patenkinti ir norėtu sugrįžti. Tam įmonės tobulina savo technologijas, rūpinasi savo darbuotojų kvalifikacija ir kt., viskas daroma tam, kad gerinti savo gaminių kokybę. Kad kokybė būtų užtikrinta, organizacijos diegia kokybės vadybos sistemą.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 131 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2400 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • KVS sertifikavimas - kaip atitikties reikalavimams patvirtinimas X įmonės pavyzdžiu
    10 - 6 balsai (-ų)
KVS sertifikavimas - kaip atitikties reikalavimams patvirtinimas X įmonės pavyzdžiu. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvs-sertifikavimas-kaip-atitikties-reikalavimams-patvirtinimas-x-imones-pavyzdziu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 20:00
×