KVS sertifikavimas - kaip atitikties reikalavimams patvirtinimas X įmonės/produkto pavyzdžiu


Įvadas. Kokybės vadybos sistemos samprata ir aštuoni kokybės vadybos principai kaip vadybos pagrindas teoriniu aspektu. Kokybės vadybos sistemos sertifikavimo procesas. KVS sertifikavimo atitikties reikalavimai X įmonėje. Išvados. Literatūra. Priedai.


Atitikties patvirtinimas- sertifikavimas labai svarbus kiekvienai to siekiančiai įmonei, nes gaunamas atitikus visus įmonei taikomus ISO standarto reikalavimus. Įdiegus šias sistemas, organizacija turi aiškų veiklos procesų modelį, procesų rodiklių sistemą, strateginio gerinimo kryptis atskirose srityse (kokybės, aplinkos apsaugos, darbuotojų sveikatos ir saugos, informacinės saugos ir kt.). Pasak V. Janušauskienė - Svarbiausias ISO 9000 grupės standartų tikslas – rekomenduoti organizacijai, kaip turi būti sukurta efektyvi kokybės vadybos sistema, skatinti įmonę nuolat tobulėti.(3)

Tikslas – susipažinti su įmonių KVS sertifikavimo etapais ir ypatumais, bei kokybės vadybos sistemos principais, kurių privaloma laikytis siekiant įmonės KVS sertifikavimo.

Susipažinti su kokybės vadybos sistemos samprata ir identifikuoti aštuonis kokybės vadybos principus, kaip vadybos pagrindą.

Teorijos pagrindu remiantis KVS sertifikavimo etapais, pagrįsti kokybės vadybos sistemos sertifikavimo būtinumą įmonėje

Kokybės vadybos sistemos samprata ir aštuoni kokybės vadybos principai kaip vadybos pagrindas teoriniu aspektu

Vienas svarbiausių faktorių, kuris lemią organizacijos gebėjimą užsiimti sėkminga veikla ir efektingiau konkuruoti rinkoje yra produkcijos ir paslaugų kokybė, tenkinanti nustatytus vartotojų poreikius ir lūkesčius. Šiam tikslui pasiekti organizacija stengiasi valdyti kokybę ir sukurti kokybės valdymo sistemą, kuri integruojama į bendrą organizacijos valdymo sistemą. Pasak V. Janušauskienė (3) Vadybos sistema kuriama tam, kad būtų nuolat gerinami organizacijos veiklos rezultatai – atsižvelgiant į visų suinteresuotų šalių poreikius. Kad vadovavimas būtų sėkmingas, visos organizacijos veiklos turi būti kryptingai valdomos pagal vieningą vadybos metodologiją. Pasak V.Adomėno (2011) geriausia organizacijos valdymo metodologija – tai visuotinės kokybės vadyba (KVS).(2)

Kaip teigia A. Mikšys (6) ISO (Tarptautinė standartizacijos organizacija) siūlo sprendimą - vadybos sistemą – vadybos modelį, pagrįstą 8 kokybės vadybos principais.

Kad vadovavimas organizacijai ir jos veiklai būtų sėkmingas, jis turi būti sistemingas ir skaidrus, o organizacijos veikla kryptinga. Sėkmė pasiekiama įgyvendinant ir prižiūrint vadybos sistemą, kuri sukurta tam, kad būtų nuolat gerinami organizacijos veiklos rezultatai, atsižvelgiant į visų suinteresuotųjų šalių poreikius. Organizacijos valdymas apima visų veiklų vadybą. Visos veiklos turi būti valdomos sistemingai. Tam būtina vadovautis vieninga vadybos metodologija.

V. Janušauskienė teigia, kad kokybės vadybos veikla grindžiama principais (taisyklėmis). ISO 9001:2000 standarte pateikiama šių kokybės vadybos principų samprata:

Kokybės vadybos principas – tai išsami ir esminė taisyklė ar nuomonė (įsitikinimas) kaip vadovauti organizacijai ir jos veikloms. Vadovavimas turi būti nukreiptas nuolatiniam ilgalaikiam veiklos gerinimui, orientuojantis į klientus ir atsižvelgiant į kitų suinteresuotųjų šalių (savininkų, darbuotojų, tiekėjų, partnerių, bankininkų, bendruomenės ir kt.) poreikius. V.Adomėnas teigia, kad šie principai tampa kokybės vadybos sistemos ir standarto ISO 9001:2000 pagrindu. Visuotinė kokybės vadyba - tai organizacijos valdymas, paremtas ilgalaike visaapimančio valdymo strategija, kuria siekiama visų organizacijos narių dalyvavimo, didinant naudą organizacijai, jos savininkams, darbuotojams, klientams ir visuomenei. Organizacijos veiklos sėkmę garantuoja komandinio darbo principas.

  • Microsoft Word 1183 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3061 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • KVS sertifikavimas - kaip atitikties reikalavimams patvirtinimas X įmonės/produkto pavyzdžiu
    9 - 1 balsai (-ų)
KVS sertifikavimas - kaip atitikties reikalavimams patvirtinimas X įmonės/produkto pavyzdžiu. (2020 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvs-sertifikavimas-kaip-atitikties-reikalavimams-patvirtinimas-x-imonesprodukto-pavyzdziu.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 11:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo