Labdara nuoširdumas ar savireklama


Labdara nuoširdumas ar savireklama. Paruošė anastasija raskopina 1biv įvadas. Šaltiniai ir literatūra.

Pasak Kanišausko S., (2014), šiandieną sunku rasti tokią žmogiškos veiklos sritį, kurioje nebūtų vadovaujamasi vienokiomis ar kitokiomis vertybėmis.Vertinimas persmelkęs visą žmogaus gyvenimą, visą žmonijos istoriją. Žmogus sąmoningai ar nesąmoningai vertina daiktus ir reiškinius, save ir kitus žmones, veiksmų galimą naudą ar žalą, siekius ir troškimus, lūkesčius ir tikėjimus, pasaulėžiūras ir filosofines koncepcijas, politiką ir istoriją, menus, mokslus, kultūrą, istoriją ir t. t. Dažnai tas vertinimas yra artikuliuojamas, dar dažniau jis lieka neišsakytomis nuomonėmis, požiūriais, jausmais ir emocijomis, bet ir tuo atveju jis turi įtakos sprendimams ir veiksmams. Tai, kas yra vertinama gerai ar itin gerai, ko sąmoningai ar nesąmoningai siekiama, kas yra idealo kaip tobulo daikto, būvio, veiksmo, sieko ir t. t. vaizdinys, vadinama vertybe (Kanišauskas S., 2014, p. 165). Gyvename tarp kitų žmonių, tarp idėjų, prasmių. Skirtingi žmonės, skirtingi dalykai, idėjos, įvairiai prasmingos žmogui turi įvairią kainą. Teisingumas, geras darbas, žodžio tesėjimas visada sulaukia kitų žmonių pagarbos bei simpatijos, nes kiekvienas kas nori pats sau gera, turi stengtis šituos jausmus pelnyti savo gerais darbais. Ne veltui sakoma, kad žmogus kuria pats save. Būti žmogumi – tai kaip tik ir reiškia būti atsakingam. Visada žemėje per mažai gražių poelgių, žodžių, sąžiningumo, tiesos, dėkingumo žodžių. Geras darbas visada susilaukia kitų žmonių pagarbos ir simpatijos, kad kiekvienas, kas nori pats sau gera, turi stengtis šituos jausmus pelnyti savo darbais; kad jis reikalingas kitų žmonių pagarbos, kad jam svarbu pateisinti savo gerą vardą, kad silpna būtybė, kurią kiekvieną valandą gali ištikti bet kokia nelaimė, siekdama sau naudos, turi būti su kitais gailestinga, žmoniška, teikti jiems pagalbą, kurios jai pačiai kiekvienu momentu gali prireikti.

Asmenybės turinį išreiškia bei apibūdina tokios sąvokos kaip veikla, poelgis, bendravimas, atsakomybė, nuoširdumas. Asmenybė veikia ir veikdama kuria, formuoja pati save bei aplinką. Geras darbas visada susilaukia kitų žmonių pagarbos ir simpatijos, kad kiekvienas, kas nori pats sau gera, turi stengtis šituos jausmus pelnyti savo darbais; kad jis reikalingas kitų žmonių pagarbos, kad jam svarbu pateisinti savo gerą vardą, kad silpna būtybė, kurią kiekvieną valandą gali ištikti bet kokia nelaimė, siekdama sau naudos, turi būti su kitais gailestinga, žmoniška, teikti jiems pagalbą, kurios jai pačiai kiekvienu momentu gali prireikti. Žmogus, įsisąmonindamas vertybes, paverčia jas vidinėmis savo elgesio nuostatomis, sugeba pats laisvai pasirinkti vertingą elgesį. Kiekvienas atsakingas už tai, kad išsaugotų savo asmenybėje moralines vertybes. Žmogaus elgesį iš dalies lemia jo vertybinės orientacijos, kurių jis laikosi. Reikia būti išmintingiems savo veiksmais vidutinė visada vadovautis taisykle: daryti gera, nemąstant ką kiti pasakys apie tai, tai taip pat nevertėtų daryti už kitą to, ką jis gali padaryti pats, kad leisti pajausti atsakomybę tuo pačiu skatinti jį atsakyti už save patį, savo veiksmus.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (2473 žodžiai)
  • Anna
  • Labdara nuoširdumas ar savireklama
    10 - 7 balsai (-ų)
Labdara nuoširdumas ar savireklama. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/labdara-nuosirdumas-ar-savireklama.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 17:20
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo