Labiausiai lavintinas mano bendravimo įgūdis – pasitikėjimas savimi


Labiausiai lavintinas mano bendravimo įgūdis – pasitikėjimas savimi. Literatūros sąrašas.

Pasirinkau bendravimo įgūdį – pasitikėjimą savimi. Man jis reikšmingas, nes man sunku susitvarkyti su savimi. Mano charakteris lengvai pasiduoda kitų įtakai, visada smarkiai reaguoju į kitų pastabas ir patarimus. Nepasitikėjimas liūdina ir stabdo mane. Aš norėčiau nebijoti nesėkmių, daugiau rizikuoti, lengviau bendrauti su aplinkiniais ir priimti save tokią kokia esu. Būtent tai labai veikia mano nuotaiką. Man trūksta pasitikėjimo savimi. Norėčiau tai tobulinti. Pasitikėjimas savimi yra vienas iš svarbiausių socialinių įgūdžių, suteikiantis žmogui psichologinio stabilumo, komforto ir saugumo jausmą. Mano pasirinktoje profesijoje psichologijoje labai svarbu tai. Visų pirma psichologas turi mokėti teigiamai vertint savo gyvenimą, savo asmenines savybes, lengvai bendrauti, savo ,,teisumu‘‘ niekada neužgožti partnerių teisių, gerbti jo norus ir jausmus, nekreipti dėmesio į tai, ką apie jį kalba kiti, nes būtent svetimos nuomonės baimė ir yra vienas stipriausių stabdžių bei asmenybės degradavimo priežasčių. Tai mokėdama ir žinodama kaip su tuo kovoti, kaip to pasiekti aš galėsiu padėti kitiem žmonėms, turintiems tokių ar panašių problemų.

Visi gimstame tam, jog taptume pasitikinčiais savimi. Pasitikėjimas savimi formuojasi vaikystėje, girdint ir jaučiant kitų žmonių vertinimus. Susidūrus su sunkumais, iškilusiomis kliūtimis gyvenime labai svarbus tampa vaikystės kapitalas – tai ar mes vaikystėje buvome daugiau skatinami ar peikiami, ar mūsų pastangas įvertindavo mums patys reikšmingiausi žmonės – tėvai. Tėvai, kiti suaugusieji skausmingas vaikų emocijas turėtų numaldyti iškart arba netrukus po bausmės už prasižengimą. Mūsų smegenys nėra sukurtos nuolat darbuotis vos pakeliamos įtampos sąlygomis. Jei jų laiku nenuraminsime, jos apsaugos save panirdamos i depresinę būseną. Kai vaiko sielvartas niekam nerūpi jis jaučiasi prislėgtas, bejėgis, be vilties. To jokiu būdu neturėtų būti. Pernelyg peikiamas vaikas pradeda peikti save, jame bunda gėda, savigaila ir pyktis. Vaikystės įžvalgos ir potyriai įgyja tam tikro modelio pavidalą, kuris įsiskverbia i suaugusiųjų pasaulį.

  • Psichologija Namų darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1480 žodžiai)
  • Justina
  • Labiausiai lavintinas mano bendravimo įgūdis – pasitikėjimas savimi
    10 - 10 balsai (-ų)
Labiausiai lavintinas mano bendravimo įgūdis – pasitikėjimas savimi. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/labiausiai-lavintinas-mano-bendravimo-igudis-pasitikejimas-savimi.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:27
×