Laboratorinis darbas Apsaugos su atskiriančiaisiais apsaugos transformatoriais tyrimas


Žmonių saugos antras laboratorinis. Laboratorinis darbas Apsaugos su atskiriančiaisiais apsaugos transformatoriais tyrimas Darbo tikslas. Darbo eiga. Apkrova sujungta su neapsaugota srovei laidžia dalimi. Dvi apkrovos sujungtos su atskiriančiuoju apsaugos transformatoriumi. Apkrova su dvigubu trumpuoju susijungimu. Ekvipotencialiniai vienodo potencialo sujungimai.

Darbo tikslas: Ištirti įtaisų, naudojančių atskiriančiuosius apsaugos transformatorius, pavojingumą ir išsiaiškinti atskirų faktorių įtaką pavojingumo laipsniui.

Tariamam žmogui pavojus negresia, o prisilietimo įtampos vertė lygi nuliui. Asmuo yra apsaugotas atskiriančiuoju apsaugos transformatoriumi, kuris elektriškai atskiria abi (pirminę ir antrinę) grandines. Svarbus dalykas yra tai, kad elektros tinklas nėra sujungtas su žeme. Taip asmuo nėra susietas su tinklo įtampa ir nesusidaro uždaros srovės grandinės.

Įtampa tarp dviejų apkrovų siekia 23V (230V). Jeigu žmogus prisiliečia prie abiejų apkrovų vienu metu, tai jį veikia sistemos fazinė įtampa ir jo gyvybei gresia didelis pavojus.

Esant šiam trumpajam susijungimui atskiriančiojo apsaugos transformatoriaus darbas nesutrinka. Jis gali būti aptiktas ir pašalintas reguliariųjų apžiūrų metu. Jeigu tokios apžiūros nevykdomos, tai šis gedimas gali tęstis ilgą laiką, keldamas pavojų žmogaus gyvybei. Todėl būtina laikytis šios taisyklės: atskiriantieji apsaugos transformatoriai naudojami tik su viena apkrova.

Žmogų liečiantį kilnojamosios lempos metalinį gaubtą veikia 23V (230V) įtampa ir jo gyvybei gresia didelis pavojus. Šis pavyzdys rodo, kokį pavojų kelia dvigubas trumpasis susijungimas. Todėl elektros įtaisų izoliacija turi būti reguliariai tikrinama, norint išvengti šio dvigubo trumpojo susijungimo sukelto pavojaus.

Ekvipotencialiniai sujungimai būtini, dirbant ypatingai pavojingose patalpose, pavyzdžiui metalinių sijų konstrukcijose, laivų korpusuose, triumuose, katiluose, boileriuose ir panaš.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (927 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modestas
  • Laboratorinis darbas Apsaugos su atskiriančiaisiais apsaugos transformatoriais tyrimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Laboratorinis darbas Apsaugos su atskiriančiaisiais apsaugos transformatoriais tyrimas. (2015 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/laboratorinis-darbas-apsaugos-su-atskirianciaisiais-apsaugos-transformatoriais-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 22:23
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo