Laidai ir kabeliai


Įvadas. Terminai. Laidininko medžiagos pasirinkimas. Kabelio skersmens pasirinkimas. Kabelio markes pasirinkimas. Kabelių, laidininkų žymėjimai, naudojimo sritys. Laidų ir kabelių skerspjūvių parinkimas. Leistini įtampos kritimai laiduose. Leistinoji ilgalaikė srovė. Kabeliai, nauduojami kompiuterių tinkluose. Testavimo ir matavimo įranga. Literatūra.


Pakavimo juostelė CLIP naudojama duonos gaminių gamybai. Dvi lygiagrečios plieninės vielos yra aptrauktos polipropilenu. Papildoma...

 Parenkant laidų ir kabelių skerspjūvius pagal jų įšilimą, reikia naudotis elektros įrenginių įrengimo taisyklėmis (EĮĮT), kuriuose duodamos leistinos įvairiems laidams ir kabeliams ilgalaikės srovės.

kabeliai su popieriaus ir laidai su gumos ir polichlorvinilo izoliacija

 Esant maksimalaus galingumo išnaudojimui Tm daugiau kaip 1000val., elektros tinklų skerspjūviai turi būti parenkami pagal ekonomiškus srovės tankius.

Pagal kokybę kabelius galime išdėstyti tokia eilės tvarka (kokybiškesnės viršuje):

Pastaba: čia kokybė suprantama kaip geresnis pralaidumas bei mažesnis signalo energijos praradimas.

Daugiamodis kabelis. Tinkamas LAN, nes čia atstumas nedidelis ir impulso išplatėjimas mažai riboja pralaidumą.

Vienamodis kabelis. Tinka dideliems atstumams. Kadangi juo šviesa sklinda tik viena moda, ten nėra modinės dispersijos (signalo išplatėjimo) ir signalas gali būti perduotas didesniu atstumu.

Daugiamodis su tolydžiu profiliu kabelis. Galima pasiekti analogiškus greičio ir atstumo rodiklius kaip ir vienamodyje kabelyje, tačiau yra vienas trūkumas: turi būti lazerinis šviesos šaltinis, kuris skleistų tik tam tikro bangos ilgio šviesą, nes tolydinis principas efektyvus tik tuo atveju, jei perduodamos vieno ilgio bangos.

Kabelio kokybė kontroliuojama jau gamybos metu. Tačiau diegiant kabelinę sistemą, testavimą reikia pakartoti siekiant įsitikinti, kad įdiegta kabelinė sistema atinka visas specifikacijas.

Galios matuokliai, nurodantys energijos galios lygį dBm ar dB. Jais galima išmatuoti signalo energijos praradimą (slopimą);

Reflektometrai (OTDR, Optical Time Domain Reflectometer) skirti laikinoms optinių signalų charakteristikoms matuoti. Juo galima įvertinti signalo sklaidą dėl Frenelio atspindžio ties jungimais. Taip pat įvertinti įrengimų kokybę, nustatyti kabelio trūkio tašką.

  • Microsoft Word 675 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2409 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aleksandr
  • Laidai ir kabeliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Laidai ir kabeliai. (2018 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/laidai-ir-kabeliai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 14:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo