Laidos „Farai“ psichologinė analizė


Laidos „ Farai “ epizodo aprašymas ir pareigūnų veiksmų analizė.


Klaipėdoje 23 valandą 30 minučių pareigūnai gavo pranešimą apie buitinį konfliktą, kurio metu buvo panaudotas šaltasis ginklas. Atvykusius pareigūnus pasitiko vyriškis, kuris aiškino, jog tai jis iškvietė pareigūnus bei greitąją medicinos pagalbą. Veiksmo eigoje pasirodė, kad šis vyras ir esąs kaltininkas, sužalojęs savo sugyventinę peiliu į krūtinę. Nukentėjusioji kaip įmanydama gynė kaltininką ir konfliktą pavadino „šeimyniniu lia-lia-lia“. Kartu buvęs draugas (trečiasis asmuo), tikino, kad mėgino pagelbėti nukentėjusiąjai draugei ir stabdyti kraujavimą, užspaudęs žaizdą. Visi įvykio dalyviai kartu išgėrinėjo ir pagal filmuotą medžiagą aiškiai matyti, kad buvo neblaivūs ir ne visai adekvatūs, nors elgėsi ramiai ir nebuvo jokių didelių „išsišokimų“.Pareigūnų veiksmai šioje situacijoje:

Pareigūnai nuvyko į įvykio vietą ir užėję į butą, dėl kuriame vykusių įvykių buvo gautas iškvietimas, garsiai prisistatė, kad atvyko policija. Jų toks pristatymas, parodo policininkų kompetenciją, nenorėjimą staigiai užėjus į butą, išgąsdinti jame esančių žmonių. Į įvykio vietą užėję pareigūnai nieko nelaukdami ramiai ėmė klausinėti juos koridoriuje pasitikusio vyriškio, kas nutiko. Pareigūnams buvo įdomu, kas ir kaip įvyko, buvo aktualios visos įvykio detalės.

Policiją pasitikęs vyras tikino, kad moteris pasidūrė pati. Vienas pareigūnas įėjo į kambarį kartu su kalbinamu dėl įvykio vyriškiu, ieškodamas nukentėjusiosios, o antrasis pareigūnas, kolegai su vyriškiu paėjėjus tolėliau, apžiūrėjo už bute esančių uždarytų durų, taip pat apžvelgė koridorių bei virtuvės patalpą, taip mėgindamas įvertinti bute esančių asmenų skaičių bei įsitikinti, ar nepamatys įvykio įkalčių, kurie galėtų padėti lengviau nustatyti situaciją. Tai parodo pareigūnų kolektyvinį darbą, padedantį įvertinti įvykio aplinkybes ir paties pareigūnams apsidrausti dėl saugumo.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1282 žodžiai)
  • Sandra
  • Laidos „Farai“ psichologinė analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Laidos „Farai“ psichologinė analizė. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/laidos-farai-psichologine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:40
×