Laiko ženklai Marcelijaus Martinaičio kūryboje


Laiko ženklai Marcelijaus Martinaičio kūryboje.


Kaip Martinaitis rašo savo knygoje „Papirusai iš mirusiųjų kapų. Atminimo ir vilties knyga“: „Bėgdamas laikas keičia visa, ką patyrei ir išgyvenai. Vis sklaidai, rodos, tuos pačius dalykus, bet po kelerių metų jie apsiverčia kitaip“ .Įgydami gyvenimiškos patirties mes augame, tobulėjame, gyvenimą matome iš kito šono. Ko anksčiau neįžvelgėme, nesupratome, nevertinome – dabar suprantame, įžvelgiame viso to tikrąją esmę, suprantame, kaip neįvertinome to, ką turėjome, kokie brangūs mums buvo vaikystės namai, laukai ir takeliai. Suvoki, kad to kas buvo, to ką praradai jau niekada nesugrąžinsi, kaip poetas ir teigia savo eilėraščių rinkinyje „Debesų lieptais“:

Jau nuo pat mažens Marcelijus buvo įsigalvojęs, jog Paserbentyje ilgai nebus, jog ten gyvenimas skirtas ne jam. Rašytojas nuo pat mažumės nemėgo gyvenimo kaime, nemielas jam buvo žemdirbio darbas, tačiau teigė:

Būdamas vaikas, autorius ne retai girdėdavo tėvus su kaimynais besišnabždant, jog jis neturi „traukimo prie žemės“, o ilgi pirštai, pasak tėvų, pranašavo muzikanto arba vagies gyvenimą. Vaikystėje poetas buvo labai dievobaimingas, todėl kaimo moteriškės dažnai pavadindavo kunigėliu. Tai vertė Marcelijų Martinaitį įsigalvoti, kad jis iš tikrųjų yra kažkoks ne toks, gyveno uždarame vaizduotės ir įsivaizdavimų pasaulyje.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (810 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Raminta
  • Laiko ženklai Marcelijaus Martinaičio kūryboje
    10 - 3 balsai (-ų)
Laiko ženklai Marcelijaus Martinaičio kūryboje. (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/laiko-zenklai-marcelijaus-martinaicio-kuryboje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 09:34
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo