Laikraštis apie Graikiją


Apolonas (05 21 – 06 21). Hermis (06 22 – 07 22). Hermis –Dzeuso ir Atlanto dukters Majos sūnus. Dzeusas (07 23 – 08 23). Dzeusas – vyriausias ir galingiausias dievas. Demetra (08 24 – 09 23). Demetra – Dzeuso sesuo. Tai žemdirbystės deivė, derlingumo, vaisingumo ir santuokos globėja. Hefaistas (09 24 – 10 24). Hefaistas – Dzeuso ir Heros sūnus. Tai ugnies dievas, amatininkystės, skulptorių, kalvystės globėjas. Šis dievas iš kitų išsiskyrė tuo, kad labai daug dirbo, buvo kalvis. Žmonės, kuriuos globoja Hefaistas, yra labai darbštūs, viską gyvenime pasiekia darbu. Darbas, užsibrėžti tikslai jiems yra svarbiausia. Šie žmonės nuoširdūs, patikimi, kantrūs. Juos sunku suerzinti, tačiau, jei supyksta, geriau pasisaugoti, nes pyksta ugningai. Arėjas (10 25 – 11 22). Arėjas – Dzeuso ir Heros sūnus, Afroditės vyras. Artemidė (11 23 – 12 21). Artemidė – Dzeuso dukra. Tai medžioklės deivė. Dar ji buvo laikoma gimdyvių, naujagimių globėja. Hestija (12 22 – 01 20). Hestija – Dzeuso sesuo. Tai ugnies deivė, namų židinio globėja. Hera (01 21 – 02 19). Savaitės orai. Pirmadienis. Antradienis. Trečiadienis. Ketvirtadienis. Penktadienis. Šeštadienis. Sekmadienis. Diena. +. Naktis. +. Spartietiškas auklėjimas. Visi berniukai, kuriems sukanka septyneri metai, yra surenkami į vieną vietą ir suskirstomi į grupes. Jie gyvena ir valgo drauge vienodomis sąlygomis, yra pratinami leisti laiką kartu. Būsimieji kariai gyvena itin griežtomis sąlygomis. Vaikšto basi. Gyvena pusbadžiu. Kartą per metus gauna tik vieną skurdų drabužį. Nuskutami plikai. Guli ant čiužiniu, pasidarytų iš nendrių. Kalbėti gali tik gavę vyresniųjų sutikimą. Mokosi kalbėti trumpai ir aiškiai – lakoniškai. Daug mankštinasi, ugdo ištvermę. Valstybė berniukus auklėja iki 20 metų.

Šių metų olimpinėse žaidynėse dalyvavo daug dalyvių. Jie varžėsi bėgimo, kumštynių, žirgų vadeliotojų lenktynėse ir penkiakovėje. Rungtynes stebėjo daug žiūrovų.

Pirmąją dieną atletai, jų tėvai, broliai ir mokytojai prisiekė, kad nenusižengs olimpinių žaidynių taisyklėms.

Antrąją dieną vyko trimintinkų varžytuvės priešais Echo halę. Taip pat vyko vežimų lenktynės, penkiakovė.

Trečiąją dieną vyko iškilminga eisena į šventovę. Prie altoriaus, esančio priešais Dzeuso šventyklą, vyko aukojimas, giedamos giesmės, grojama fleitomis.

Ketvitąją dieną vyko sunkiosios atletikos kovos.

Penktąją dieną vyko nugalėtojų pagerbimas šventykloje. Buvo aukojamos aukos Dzeuso garbei. Vakare nugalėtojai kvietė savo draugus prie šventinio stalo, skambėjo dainos.

Orakulas yra tarpininkas, aiškinantis dievų valią. Seniausias yra Dzeuso orakulas Dodonėje. Kiti Dzeuso orakulai yra Olimpijoje, Delfuose ir Didyme.

Pitija – Apolono šventyklos (Delfų orakulo) žynė, pranašė.

Klausimai orakului pateikiami griežtai nustatytu laiku ir formuluojami laikantis tokių pat griežtų taisyklių.

Inkubacija – tai paprotys palikti ligonius nakčiai šventovėse miegoti ant gyvulio kailio, kad miegodami jie gautų iš dievų patarimų, kaip atgauti sveikatą.

Peplumas – graikių moterų ilgas viršutinis drabužis, be rankovių, susegtas per pečius.

Žodis ,,tragedija‘‘ reiškia ,,ožių daina‘‘.

  • Istorija Projektas
  • Microsoft Word 954 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1130 žodžiai)
  • Austeja
  • Laikraštis apie Graikiją
    10 - 8 balsai (-ų)
Laikraštis apie Graikiją. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/laikrastis-apie-graikija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:31
×