Laikraštis The times


Žiniasklaidos esė. Laikraštis The Times ir Lietuva. Esė.


Britų leidžiamas laikraštis „The Times“ yra vienas iš patikimiausių ir aukščiausių normų paisančių laikraščių visame pasaulyje, jo leidyba prasidėjo nuo 1785 metų. Nuo pat leidimo pradžios laikraštis skelbė įvykius iš viso pasaulio, gvildeno aktualiausias problemas, tuo pačiu formavo britų visuomenės nuomonę apie tam tikras šalis ir jų politiką. Prieš devynis metus laikraštis „The Times“ internetinėje erdvėje paskelbė XIX amžiaus spausdintus leidinius, įdomu yra tai, kaip būtent tuo laikotarpiu „The Times“ laikraštyje buvo pristatoma Lietuva ir kokį poveikį turėjo informacija apie mūsų šalį skaitytojų auditorijai?

Lietuvos įvaizdis „The Times“ laikraštyje visada buvo paslėptas po sunkiai permatomu šydu, Lietuva ilgą laiką nebuvo minima kaip savarankiška valstybė, o tik kaip dalis tam tikros teritorijos. Žinos apie Lietuvą kaip šalį nebuvo minimos, Lietuva dažniausiai buvo minima tik kontekstuose. Štai, pirmoji publikacija, kurioje minima Lietuva yra 1788 metų ATR susivienijimas, tačiau Lietuvos vardas nėra minimas kaip atskiros lygiavertės šalies, pasirašiusios uniją su Lenkiją. Šalis lieka Lenkijos šešėlyje ir yra minima tik kaip Lenkijos geografinė teritorija. Kodėl? Lenkija buvo gana išsivysčiusi šalis, kurį neabejotinai turėjo ryšių su vakarų šalimis, o visa informacija apie ATR buvo teikiama iš Varšuvos, tai leido lenkams kurti Lietuvos įvaizdį tokį, kokd jems buvo palankus. Lietuvos vardas per visą ATR laikotarpį paminėtas tik 59 kartus, tuo tarpu Lenkijos vardas 1061.

  • Žiniasklaida Esė
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (527 žodžiai)
  • Žiniasklaidos esė
  • Microsoft Word 12 KB
  • Laikraštis The times
    9 - 3 balsai (-ų)
Laikraštis The times. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/laikrastis-the-times.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:48