Laikysena, pusiausvyros valdymas, vertikali, simetrinė ir asimetrinė laikysena


Laikysena, pusiausvyros valdymas, vertikali, simetrinė ir asimetrinė laikysena. Laikysena. Taisiklinga laikysena. Laikysena skirstoma. Skiriami keturi laikysenos tipao. (pagal f. p. kendall, e. kendal mccreary). M. i. fonarevas ir i. d. loveiko išskyrė 3 laipsnius laikysenos sutrimus. Laikysena gali veikti šie veiksniai. Netaisiklinga laikysena. Netaisiklingos laikysenos bruožai. Netaisiklingos laikysenos formos. Skoliozė buna 3 laipsnių. Laikysenos vertinimas. Apžiūra iš priekio (vertinama). Apžiūra iš nugaros (vertinama). Apžiūra iš šono (vertinama). Statinė ir dinaminė pusiausvyra. Yra dinaminė ir statinė pusiausvyra. Statiški pratimai. Padėties pusiausvyros išlaikymas yra sudėtingas procesas, priklausantis nuo trijų svarbiausių komponentų sąveikos. Pusiausvyros kontrolės komponentai (pagal Nashner, 2001). Pratimai pusiausvyrai lavinti. Pusiausvyros priemonės.


Gera laikysena – pusiausvyra tarp griaučių ir raumenų sistemos. Tokia laikysena apsaugo svorį laikančias struktūras nuo traumų ir deformacijų nepriklausomai nuo kūno padėties (stovint, gulint, tupint, susilenkus), t.y. kai šios struktūros veikia arba neveikia. Optimali laikysena – minimali raumenų veikla ir minimalus sąnario apkrovimas.

Aktyvi laikysena – kūno masė pasiskirsto ant išorinio pėdos krašto, pirštai prispausti prie žemės, išilginis pėdos skliautas įtemptas, kojos ties kelio sąnariais truputi įtemptos, keturgalvis šlaunies raumuo ir užpakalinė šlaunies raumenų grupė subalansuoti, kelio sąnariai apsaugoti nuo gravitacijos jėgų poveikio, klubo sąnariai truputi sulenkti, pilvo raumenys įtempti, stuburo lordozė neryški, smakras nuleistas arba jo padėtis horizontali, pečių lankas tiesus arba truputį palinkęs į priekį.

Pasyvi laikysena – būdinga tai kad remiama vidine pėdos dalimi, ypač kulnu ir vidinėmis padikaulio galvutėmis, išilginio pėdos skliauto įtempimo nėra, kelio sąnariai išlenkti, pilvas atsikišęs pirmyn, klubo sąnariai per daug ištiesti, šlaunikaulio galva išlinkusi į priekį, smakras pakeltas į viršų, pečių lankas ryškiai palinkęs į priekį. Normali laikysena – tai įprastinė kūno padėtis, kai žmogus vaikšto ypač neįtempdamas raumenų, tiesiai laiko galvą ir liemenį.

Skiriami keturi laikysenos tipao (pagal f.p. kendall, e. kendal mccreary):.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1497 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (1702 žodžiai)
  • Gintare
  • Laikysena, pusiausvyros valdymas, vertikali, simetrinė ir asimetrinė laikysena
    10 - 2 balsai (-ų)
Laikysena, pusiausvyros valdymas, vertikali, simetrinė ir asimetrinė laikysena. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/laikysena-pusiausvyros-valdymas-vertikali-simetrine-ir-asimetrine-laikysena.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:08
×