Laikysena


Taisyklinga laikysena skaidres. Statine laikysena. Netaisyklinga laikysena referatas. Referatas zmogaus laikysena. Zmogaus kuno padetis erdveje. Laikysenos sutrikimu priezastys referatas. Skaidr4s laikysenos sutrikimai. Peciu lankas laikysena. Pamokos planas laikysena. Taisyklinga laikysena referatas.

Įvadas. Taisyklinga laikysena. Netaisyklinga laikysena. Netaisyklingos laikysenos priežastys. Laikysenos vertinimas. Išvados. Literatūra.

Laikysena – tai kūno dalių sąryšis, ir paprastai tai siejama su statine kūno padėtimi. Ji nėra fiksuota būsena – kiekvieno žmogaus kūno padėtis erdvėje yra individuali, t.y. žmogus ne tik stovi ar sėdi (užima statinę padėtį), bet ir eina, bėga, tupi, klūpi, ar guli įprastine poza. Laikyseną lemia stuburo ir krūtinės ląstos forma, galvos, pečių lanko, rankų, pilvo, dubens ir kojų laikymo būdas. Vieno sąnario padėtis veikia kito sąnario padėtį. Laikysena yra susijusi su įgimtomis judamojo aparato savybėmis, nervų sistemos būkle, su fiziniu išsivystymu, profesija. Taip pat laikysena didžiąja dalį yra išmokstama. Ji pradeda formuotis vaikystėje ir nusistovi baigus augti, nors dalis jos keičiasi per visą gyvenimą. Laikysenos taisyklingumas stipriai atsiliepia –žmogaus judamojo aparato ir vidaus organų veiklą, o per juos – ištvermei ir darbingumui.

Tikslas: paaiškinti visuomenei kas yra laikysena.

Uždaviniai:

1.Sužinoti kokia yra taisyklinga ir netaisyklinga laikysena;

2.Išanalizuoti kaip vertinama laikysena;

3.Paaiškinti nuo ko priklauso laikysena.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 274 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2556 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gitana
  • Laikysena
    10 - 1 balsai (-ų)
Laikysena. (2012 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/laikysena.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:55
×