Laikysenos reikšmė žmogaus gyvenime


Taisyklingos laikysenos reiksme. Taisyklinga laikysena reiksme. Taisyklingos laikysenos reiksme zmogui. Taisyklingos laikysenos reiksme zmogaus gyvenime. Taisylkingos laikysenos reikšmė žmogaus sveikatai. Laikysenos formavimasis. Netaisyklinga laikysena ir jos korekcija+referatai. Zmogaus reiksme. Pratimai taisyklingai kuno laikysenai ugdyti. Netaisyklinga reikšmė.

Laikysenos reikšmė žmogaus gyvenime. Netaisyklingos laikysenos paplitimas. Stuburo bei jį supančių raumenų struktūra ir funkcijos. Vaiko laikysenos formavimasis įvairiuose amžiaus tarpsniuose. Netaisyklingos laikysenos priežastys ir jos įtaka įvairių organų veiklai. Laikysenos sutrikimų diagnozavimo būdai. Netaisyklingos laikysenos korekcija. Kooreguojamųjų pratimų , skirtų nugaros bei pilvo raumenų stiprinimui, taisyklingai laikysenai ugdyti.

Kiekvienas privalome rūpintis savo sveikata. Juk ji, kaip ir gera savijauta, žvali nuotaika, daug priklauso nuo mūsų pačių. Deja, toks požiūris nėra populiarus. Savo sveikatai, ligų profilaktikai ir sveikai gyvensenai dėmesio skiriame per mažai. Taisyklinga laikysena sudaro prielaidas ne tik geram fiziniam išsivystymui, judesių atlikimui, bet ir optimaliai atskirų organų ir sistemų veiklai. Todėl taisyklingą laikyseną reikia ugdyti iš mažens, o ją saugoti – visą gyvenimą.

Taisyklinga kūno laikysena – tai kiekvieno žmogaus individuali įprastinė poza, kai jis stovi, sėdi, eina. Ją apibūdina stuburo ir krūtinės ląstos forma, galvos, pečių lanko, pilvo, dubens ir kojų laikųmo būdas. Ji susijusi su įgimtomis judamojo aparato savybėmis, nervų sistemos būkle, fiziniu išsivystymu. Laikysena priklauso nuo raumenų ir raiščių būklės, tiesiamųjų ir lenkiamųjų raumenų tarpusavio jėgos santykio, dubens padėties, stuburo paslankumo ir kt. Tačiau laikysenai turi įtakos ne tik anatominiai ir fiziologiniai organizmo faktoriai, bet ir žmogaus psichika, cns būklė. Laikysena nebūna įgimta. Ji pradeda formuotis vaikystėje ir nusistovi su augimo pabaiga , nors tam tikru mastu keičiasi visą gyvenimą. Nekoreguojant laikysenos gali išsivystyti stuburo deformacijos, kurios sąlygoje gyvybiškai svarbių organizmo sistemų funkcijų nepakankamumą. Taigi manyti, kad netaisyklinga vaiko laikysena yra tik laiko klausimas , kuris išsispręs savaime yra klaidinga. Anksti diagnuozuota netaisyklinga kūno laikysena duoda didesnes galimybes pasiekti teigiamų rezultatų. Netaisyklingos laikysenos profilaktikos procese turėtų dalyvauti pediatras, chirurgas, kineziterapeutas, masažuotojas, vaiko tėveliai, mokytojai. Tik sutelkus bendras jėgas galima tikėtis ne tik veiksmingesnio netaisyklingos laikysenos koregavimo, bet ir veiksmingų profilaktikos priemonių sukūrimo ir panaudojimo.

Netaisyklingos laikysenos paplitimas. K. Saniuko ir a. Aleksejevo duomenimis , Lietuvoje 25- 30 procentų vaikų ir paauglių diagnuozuojama ydinga laikysena, o 6-8 procentai skoliozė. Statistikos duomenys rodo, kad laikysenos strikimų daugėja, jų amžius jaunėja. Nataisyklinga laikyseną įprasta laikyti ,, mokykline liga. Ji dažniausiai nustatoma 11 – 15 metų paauglems, kai yra jau pakankamai ryški. Netaisyklinga laikysena mokyklose diagnozuojama kas trečiam Stuburas – tai centrinė žmogaus kūno ašis, kuria sudaro slanksteliai, tarp jų esantys diskai ir gausybė jį palaikančių raščių.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2010 m.
  • 15 puslapių (4934 žodžiai)
  • Leonora
  • Laikysenos reikšmė žmogaus gyvenime
    10 - 1 balsai (-ų)
Laikysenos reikšmė žmogaus gyvenime. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/laikysenos-reiksme-zmogaus-gyvenime.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 10:06
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo