Laipiojantieji - svyrantieji augalai


Įvadas. Puošniažiedžiai vijokliniai ir svyrantys augalai. Aiškenis (Aeschynanthus). Gausiažiedis jazminaitis (Jasminum polyanthum). Kolumnėja (Columnea). Šeriuotoji labravenė (Acalypha hipsida). Mendevila (Mandevillia). Stefanotis (Stephanotis). Storlapė urkė (Codonante crassifolia). Vaškuolė (Hoya R. Br. ). Puošnialapiai augalai. Ceropegija (Ceropegia L. ). Smulkusis fikusas (Ficus repens). Gebenė lipikė (Hedera helix). Kalizija (Calliasia L. ). Lamstas (Cissus L. ). Uolasėklė (Saxifraga L. ). Skindapas (Scindapus). Setkreazija (Setcreasea C. Schum et Sydow). Tetrastigma (Tetrastigma Planch. ). Tradeskantė (Tradescantia L. ). Sekulentai. Šilokas (Sedum). Vijoklinių ir svyrančių gėlių įvairovė ir jų pritaikymas interjere. Išvados.


Nuo seniausių laikų vienas iš pagrindinių ir nesenstančių kambario papuošalų – kambarinės gėlės. Be jų, nei viena moteris neįsivaizduoja savo namų. Įvairiausios gėlės su puošniausiais žienais, lapais ar liana.

Daugiausiai vyrauja kompaktiški ar sumedėję augalai, tačiau taip pat populiarios ir vijoklinės bei svyrančios gėlės, jos nei kiek nenusileidžia kompaktiškiems ir tvirtiems augalams. Šių augalų yra gana nemažai, kuriuos galima pritaikyti namų interjere, papuošti namų spintas, gėlių stovus ar galbūt net ir palanges svyrančiomis gėlėmis.

Augalams turi būti parenkama vieta atsakingai, jei norime, jog augalas žydėtų, neprarastų savo dekoratyviųjų savybių, vieta turėtų būti parinkta pagal bioekologines savybes. Taip pat reikėtų ir nepamiršti, pačio šeimininko poreikių, bei galimybių pritaikyti interjere. Kadangi svyrantys ir vijokliniai augalai reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros, pavyzdžiui vijoklinės, joms reikia specialių atramų, kad turėtų ant ko kopti, ir neprarasti dekoratyvumo.

Tikslas: Susipažinti su populiariausiais svyrančiais ir vijokliniais kambariniais augalais, auginamas Lietuvoje, bei pritaikymo galimybėmis interjere.

Susipažinti su įvairiomis augalų veislėmis, pateikti iliustracijų, kur galima pritaikyti svyrančias ir laipiojančias kambarines gėles interjere.

Dauginamas – viršūniniais auginiais. Reikia nuolatos pašalinti nužydėjusius žiedus. Esant per didelei drėgmei žiedkočiai sulimpa ir pradeda pūti. Esant sausam orui numeta lapus. [2]

Dauginama sėklomis ir ūgliais, kurie lengvai įsišaknija drėgname smėlyje nepridengti.

Vaškuolės gerai auga lapinės, velėninės ir smėlio žemių mišinyje.[1]

Stiebas su orinėmis šaknialėmis, kurios gali užlipti į 10-15 cm aukštį. Lapai odiški, tamsiai žalios spalvos, su 3 – 5 skiautėm ir baltomis lapagyslėmis. Apatinė lapų pusė truputį šviesesnė. Žydinčių šakučių lapai ištisiniai, neskiautėti ir su nusmailėjusia viršūne. Žydi rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Žiedai – gelsvai žali, dvilyčiai, smulkūs.

Gebenės dauginamos ištisus metus auginiais. Taip pat ir sėklomis galima dauginti.

Augalai gerai auga tiek šviesiose, tiek mažai apšviestose vietose. Vasarą reikėtų tetrastigmos laistomos gausiai, o žiemą saikingai. Augalas dauginamas ūgliais. [1]

  • Microsoft Word 1335 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2014 žodžiai)
  • Silvija
  • Laipiojantieji - svyrantieji augalai
    10 - 6 balsai (-ų)
Laipiojantieji - svyrantieji augalai. (2016 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/laipiojantieji-svyrantieji-augalai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 15:12
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo