Laiptų analizė pagal architektūrinius reiklavimus


Gyvenamasis namas laiptai. U formos laiptai. L formos laiptai. Laiptaiapie imone referatai. U formos sukti laiptai. Gyvenamojo namo laiptai. Referatai apie laiptus. Laiptai referatas. Išoriniai namo laiptai. Kursinis darbas laiptai.

Naudoti informacijos šaltiniai. Laiptai. Dažniausi laiptų tipai pagal geometrinį planą: tiesūs laiptai. „l" formos laiptai su aikštele. „l" formos laiptai be aikštelės. Dvigubi „l" formos laiptai su dviem aikštelėmis. „u" formos laiptai su aikštele. Sukti medinai laiptai. Laiptai pagal paskirtį. Laiptai darp gyvenamųjų patalpų aukštų. Laiptai iš pagrindinių gyvenamųjų patalpų į pagalbines. Išoriniai namo laiptai. Visuomeninės paskirtis laiptai.

Laiptai - tai konstrukcinis elementas,kuris jungia skirtingus pastato ar jo aplinkos lygmenis ir į juos remiasi. Laiptų paskirtis pastatuose - leisti vertikaliai judėti žmonėms ir pernešti nedidelius objektus iš vienos aukšto į kitą. Laiptus sudaro vienas ar keli laiptakiai, prie kurių tvirtinama tvorelė su turėklais, ir laiptakius jungiančios aukšto ir tarpaukštinės aikštelės. Laiptakis yra svarbiausias laiptų elementas, susidedantis iš vienos ar dviejų laiptasijų ir skersinių plokščių (pakopų). Pagrindiniai laiptų projektiniai rodikliai yra nuolydis, pakopų matmenys, laiptakių ir laiptų aikštelės plotis. Laiptų nuolydis išreiškiamas pakopos aukščio ir pločio santykiu. Patogiausi laiptai tokie, kurių laiptakius sudaro 9-12 pakopų. Pirma ir paskutinės pakopos dar vadinamos nužengiamosiomis. Pagal savo formą pakopas galima skirstyti į stačiakampes, nusklembtas, trikampes ir lanko formos. Rekomenduojams pakopos aukštis yra 15 cm ( gali būti nuo 12 iki 20 cm , plotis - nuo 25 cm iki 30 cm. Laiptai pagal laiptakio formą gali būti tiesūs, lenkti (vėduokliniai), sraigtiniai.Pakopos ilgis nerekomenduojamas mažesnis kaip 90 cm praėjimui. Taigi pati pakopa turėtų būti mažiausiai 95-100 cm, kadangi dalį pakopos ilgio užims turėklai.

  • Microsoft Word 322 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (750 žodžiai)
  • Moni
  • Laiptų analizė pagal architektūrinius reiklavimus
    10 - 1 balsai (-ų)
Laiptų analizė pagal architektūrinius reiklavimus. (2012 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/laiptu-analize-pagal-architekturinius-reiklavimus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 05:51
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo