Laiškai Liucijui referatas


Filosofijos darbas Laiskai Liucilijui.

Žmogaus santykių problema gvildenama nuo seniausių laikų. Žmogaus netobulumas, žmogiškojo pasaulio dvasiniai ir politiniai aspektai domino visų laikų filosofus. Ir ši tema išlieka populiari iki mūsų laikų. Kyla klausimas, ar žmogus visada buvo toks netobulas, kad jau nuo senų laikų filosofiniuose veikaluose kaltinamas moralinių vertybių nuopoliu. Ši problema išliko ir iki mūsų laikų.

Veikalą „Laiškai Liucilijui“ sudaro 124 laiškai. Kiekvienas laiškas skaitytojo dėmesį patraukia aiškiomis, trumpomis sentencijomis, kurios greit įsimena. Šiame darbe bus analizuojami pirmieji 35 laiškų Liucilijui (1-35 laiškas).

Pirmame laiške filosofas prabyla apie laiką. Apie tai, kad žmonės iš mūsų pavagia dalį laiko – atima nejučiom, o kitos dalies netenkame per apsileidimą. Didžiausia gyvenimo dalis praeina darant klaidas arba nieko nedarant. Laikas prabėga negrįžtamai, todėl jį reikia tausoti. Mirties nereikia laukti, kol ji ateis, nes ji šalia mūsų, valdo praėjusį mūsų gyvenimo tarpsnį. Žmogus turi gamtos dovaną – gebėjimą valdyti laiką, todėl reikia ja pasinaudoti. Didžiausia dovana žmogaus žmogui skirtas laikas, nes tai dovana, kurios niekada nesugebėsime sugrąžinti, kad ir kokį dėkingumą bejaustume.

Antrame laiške Seneka kalba apie pagrindinį sveiko proto bruožą – gebėjimą sustoti ir bendrauti su savimi. Viską gyvenime reikia atsirinkti, netgi ir knygas – negalima skaityti knygų, iš kurių nieko nelieka sieloje. Knygas reikia skaityti tik vertingas. Kitaip sakant filosofas vėl grįžta prie nuomonės, kad negalima švaistyti laiko betiksliams dalykams, nes laikas yra labai brangus ir nesugrįžta.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1404 žodžiai)
  • Universitetas
  • Audronė
  • Laiškai Liucijui referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Laiškai Liucijui referatas. (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/laiskai-liucijui-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:05
×