Laiškas žemei (2)


Tu tiek sukūrei, o žmonės tavęs negerbia šiukšlina, teršia aplinką, nesaugo tavęs, nesigroži tavo grožiu. Itin neigiamą poveikį tavo atmosferai daro žmonių ūkinė veikla. Iš šiluminių jėgainių, gamyklų , transporto priemonių į orą patenka vis daugiau kenksmingų medžiagų. Oro tarša tapo viena didžiausių žmonijos problemų. Kadangi miestuose įsikūrė daug įmonių, orą teršia išmetamosios dujos ir sudaro smogą, kuris žalingas žmonių sveikatai. Taip pat, dėl mašinų išmetamųjų dujų susidaro šiltnamio efektas. Jeigu vis didės šių dujų, tai po kiek laiko gali pradėti sparčiai kilti temperatūra, tirpti ledynai ir kilti grėsmė gyvybei!Kasdien vis daugėja išmetamų šiukšlių. Kai kurios verčiamos tiesiai į upes, gatves. Aplink miestus išaugo milžiniški šiukšlynai.

Žinoma, kai kurių pakrančių gyventojai renka ligotus paukščius ir siunčia juos į paukščių “ligonines”. Tokiu būdu kasmet išgelbėjama labai daug šių gyvūnų. Tačiau lyginant su visais nuostoliais, išgelbėti paukščiai tėra menkutė pagalba gamtai.

Kelių šių problemų priežastis, pašėlęs gamtos išteklių vartojimas, kuris pasaulyje plinta lyg epidemija. Taip, sutinku, kad reikėtų džiaugtis, kad taršai sumažinti dedama daug pastangų... Kuriami nauji, mažiau teršiantys automobiliai, gamyklose ir įmonėse įrengiami oro valymo filtrai, priimami draudžiantys aplinką teršti įstatymai, rūšiuojamos šiukšlės... Bet ar tau to pakanka, kad būtum švari?

  • Lietuvių kalba Laiškas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (304 žodžiai)
  • Juste
  • Laiškas žemei (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Laiškas žemei (2). (2014 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/laiskas-zemei-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:40
×