Laisvalaikio organizavimas ir vykdymas naudojant baidares, kanojas ir plaustus


Kanojos breziniai. Baidariu pramogu populiarumas. Vandens turizmas (organizavimas, vykdymas).

Laisvalaikis baidarėmis kanojomis plaustais referatas. Turinys. Baidarių, kanojų ir plaustų ištakos pasaulyje. Baidarių, kanojų ir plaustų ištakos lietuvoje. Inventoriaus evoliucija. Rekreacinio organizavimo ypatumai. Rekreacinio maršruto parinkimas. Informacijos šaltiniai.

Kanojas ir kajakus daugiau kaip prieš 6000 m. išrado Kanados ir Grenlandijos čiabuviai, jie naudojo juos kaip upių, ežerų ir poliarinių vandenų transporto priemonę šių žemių platybėse.

Baidarė (kajakas), kanoja, kaip pramoginių išvykų ir vandens turizmo priemonė, pradėta naudoti vos prieš pusantro šimto metų. O už pačią baidarę turėtume būti dėkingi škotui – teisininkui Džonui Makregorui. Londone gyvenęs advokatas sukonstravo ir pagamino pirmąją baidarę, kurią pavadino „Rob Roy“. Valtis buvo kuriama pagal eskimų kajaką, kuris iki šiol yra laikomas „Rob Roy“ prototipu. D. Makregoras daug keliaudamas po centrinę Europą savo kanoja aprašinėdavo savo nuotykius ir 1866 m. išleidęs visų knygų apie keliones santrauką „1000 mylių kanoja „Rob Rojus“ įkūrė pirmąjį kanojų klubą Anglijoje ir pasaulyje „British Royal Canoe Club“ (liet. Karališkasis britų kanojų klubas). Taip D. Makregoro knygų ir veiklos dėka, keliavimas irklinėmis valtimis tapo populiarus visame pasaulyje ne tik kaip pramoga, bet kaip ir vandens turizmo šaka.

Netrukus kanojų irklavimas išpopuliarėjo kaip sporto šaka. Pirmoji baidarių irklavimo regata surengta 1867 m. Anglijoje. Europoje ėmė kurtis specializuoti klubai, kurie organizuodavo oficialias varžybas bei turistines keliones – tai buvo visuotinio baidarių sporto paplitimo ir pripažinimo pradžia.

  • Microsoft Word 1130 KB
  • 2013 m.
  • 45 puslapiai (6104 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kokosas
  • Laisvalaikio organizavimas ir vykdymas naudojant baidares, kanojas ir plaustus
    10 - 3 balsai (-ų)
Laisvalaikio organizavimas ir vykdymas naudojant baidares, kanojas ir plaustus. (2013 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvalaikio-organizavimas-ir-vykdymas-naudojant-baidares-kanojas-ir-plaustus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 06:06
×