Laisvalaikio svarba asmenybei Kultūros infrastruktūra


Laisvalaikio svarba asmenybei. Kultūros infrastruktūra. Kultūros infrastruktūra ir kultūrinė veikla. Laisvo laiko sampratos kaita kaip keitėsi požiūris į laisvą laiką ir laisvalaikio infrastruktūra. Rekreacijos procesas. Laisvalaikio organizavimas – renginiai Renginys –. Renginių žanrinė. Renginių formų. Renginių formų apžvalga organizavimo metodikos aspektu Rytmečiai , popietės. Šokių vakaras. Diskoteka , jos organizavimo ypatumai. Poilsio vakaras. Pramoginės varžybos. Publicistiniai ir didesnės apimties renginiai. Dekados , šventės , festivaliai ir pan. Laisvalaikio organizavimas – socialinis kultūrinis darbas. Laisvalaikio organizavimo sferos siejamos su socialine – kultūrine funkcija Kultūrinių funkcijų tęstinumo užtikrinimas. Švietimo funkcijų įgyvendinimas. Sveikatos apsaugos funkcija. Buitinė funkcija , sudaranti sąlygas laisvalaikio infrastruktūrai. Laisvalaikio organizavimas paslaugų teikimo kontekste.

2. Laisvo laiko sampratos kaita (kaip keitėsi požiūris į laisvą laiką ir laisvalaikio infrastruktūra)

Kadangi pats organizuoto laisvalaikio kaip paslaugos pateikimas siejamas su paslaugų marketingu, šios paslaugos pasižymi šiomis savybėmis:

Tiesioginis gamybos ir vartojimo ryšys (paslaugos pirmiausia parduodamos, o tik po to pateikiamos vartotojams)

Mainų funkcijos – pirkimas ir pardavimas, sutarčių sudarymas, derybos, sutartys paslaugų sektoriuje kinta plačiu mastu (pirkimo sutarties pakopų ir faktinio paslaugų teikimo eiga priklauso nuo šakos/sferos ir smarkiai diferencijuojam individualiai.

Jokio „perpardavimo“, paslaugų paskirstymas (teisės į paslaugas pardavimas) gali būti įgyvendintas per agentus, tarpininkavimo biurus tik verbavimo ar panašioje stadijoje. Pateikus paslaugą, pirkėjas/gavėjas dabar gali pats tapti potencialiu paslaugos siūlytoju (pvz. Siūlyti kitiems įgytas mokymo procese žinias ir pan.), tačiau jis jau suteiks naują paslaugą, netapačią su jo pirktąja paslauga;

Visuma institucijų, atliekančių paslaugų siūlytojo vaidmenį, skiriasi nuo materialių produktų siūlytojų organizacinės struktūros.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1926 žodžiai)
  • Inga
  • Laisvalaikio svarba asmenybei Kultūros infrastruktūra
    10 - 8 balsai (-ų)
Laisvalaikio svarba asmenybei Kultūros infrastruktūra. (2015 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvalaikio-svarba-asmenybei-kulturos-infrastruktura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:08
×