Laisvalaikis referatas


Laisvalaikio formos. Laisvalaikio samprata. Mokinių tikslingo laiko panaudojimas. Referatas laisvalaikis. Jaunimo laisvalaikis referatas. Laisvalaikio organizavimas ir vykdymas. Vaiku laisvalaikis rasinys. Laisvalaikio kultura referatas. Ar laikui begant keiciasi vertybes. Referatas kliento laisvalaikio organizavimas.

Įvadas. Laisvalaikio samprata. Laisvalaikio formos. Išvados. Literatūra.

Šiuolaikinėje visuomenėje vyksta spartūs pokyčiai. Tarptautinis ir tarpkultūrinis šalių bendradarbiavimas, žymūs sociopolitinės sistemos pokyčiai sąlygoja radikalius pasikeitimus švietimo sistemoje. Švietimo sistema tampa demokratiškesnė, grindžiama bendradarbiavimu, kritiniu mąstymu. Didelis dėmesys skiriamas mokslo, žinių kokybei. Žmogus yra priverstas prisitaikyti, greitai adaptuotis prie esamos padėties. To jis yra mokomas jau mokykloje – tikslingai planuoti savo laiką, pasisavinti tas žinias, kurios bus reikalingos ateityje, atsirinkti dorovines nuostatas ir formuoti savo vertybių sistemą. Mokinių užimtumas vis didėja, todėl labai svarbus tikslingas laiko planavimas bei turiningas laisvalaikio praleidimas. Laisvalaikis „paklūsta“ tam tikroms tradicijoms, susiklosčiusioms pastovioms orientacijoms į vienus ar kitus užsiėmimus. Laikui bėgant, laisvalaikio leidime atsiranda nauji užsiėmimai ir vertybinės orientacijos. Tam turi įtakos gyvenimo aplinkybės, besireiškiančios kaip laisvalaikio leidimo veiksniai ir tai kaip žmonės priima atsiradusių veiksnių poveikį. Laisvalaikio užsiėmimai atskleidžia tam tikras vaikų ir jų tėvų dorines vertybes. Koks tėvų požiūris į kultūrinį gyvenimą, tokį požiūrį sau formuoja ir vaikai.

Žmonių užsiėmimai ir jų poelgiai ilgainiui kinta. Tam turi įtakos amžius, išsilavinimas, gyvenamoji vieta ir aplinka. Laikui bėgant, keičiasi žmonių vertybių suvokimas, požiūris į įvairias gyvenimo problemas bei situacijas. Veikiant išoriniams veiksniams, kinta gyvenimo stilius ir pats gyvenimo būdas. Tokius procesus spartina ir mokslo bei technikos pažanga, spartūs urbanizacijos tempai.

Laisvalaikis – tai laisvas nuo darbo laikas, kuris padeda atstatyti ir ugdyti jėgas, kurį žmogus pasirenka atsižvelgdamas į savo poreikius, interesus, nuotaikas. Kiekvienas žmogus planuoja savo laisvalaikį pats, todėl labai svarbu dar mokykloje išugdyti gebėjimą tinkamai organizuoti laisvalaikį. Kalbant apie mokinių laisvalaikį, nereikėtų pamiršti, kad jų pagalbininkais turėtų būti ne tik tėvai, bet ir mokytojai, dažnai vadinami antraisiais tėvais.

Darbo tikslas – pateikti laisvalaikio sampratą bei formas. Darbo objektas – laisvalaikis ir jo formos. Uždaviniai: išnagrinėti laisvalaikį teoriniu aspektu. Pateikti laisvalaikio praleidimo formas. Tyrimo metodika – literatūros šaltinių analizė.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • m.
  • 14 puslapių (3839 žodžiai)
  • Liudas
  • Laisvalaikis referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Laisvalaikis referatas. (2012 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvalaikis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 15:57
×