Laisvas pasirinkmas ir apsisprendimas


Laisvas pasirinkmas ir apsisprendimas.

Dievas žmogui įkvėpė vieną gyvenimą. Kiekvienam gimusiam kūdikiui yra duodama viena proga gyventi, mylėti, tikėti, prisidėti prie šio pasaulio kūrimo. Gyvybė – tai dovana. Dovana, kurią reikia naudoti itin išmintingai. Proga turėti kūną ir sielą mums buvo duota tam, kad ne egzistuotumėme, o gyventume ir tai darytume jausdami pilnatvę. Nuo pasaulio sukūrimo laikų žinoma, jog žmogaus prigimtis yra nuodėminga. Seniausi Antikos mitai pasakoja apie gėrio ir blogio kovą, viduramžiais atsiranda „erezijos“ sąvoka ir mokslo žmonės prilyginami nusikaltėliams – jie slapstosi, apsimetinėja dėl aukštesnių gyvenimo tikslų. O šiandien, kada visas pasaulis priklauso kūrybinei visuomenei, individas neįsivaizduoja savęs be kaukės, leidžiančios pritapti, įsilieti į būrį. Žmogaus gyvenimas tampa teatru, susikurtas vaidmuo – visuomenės nario kostiumu. Kiekvienas, siekiantis išlikti ir suformuoti sau kuo geresnę būtį, yra priverstas tapti aktoriumi.

Kaukė – pasalūniško žmogaus įrankis tikslui pasiekti. Dažnai gyvenimo taisyklės neleidžia parodyti tikrojo veido ir individas yra priverstas slėpti savąjį „aš“, norėdamas įgyvendinti siekius, kurti jam „patogų“ pasaulį. Būtent tokią aplinką formuoja J. Savickio novelių veikėjai. Vienoje jų, „Ad astra“, vaizduojamas šuns skandinimas. Ūkininkas užsideda kaukę, kad priviliotų kartu eiti ir augintinį, nors kelionės tikslas – keturkojo mirtis. Šeimininko veidmainystė slepia ne tik visuomenės dehumanizacijos procesą, bet atskleidžia pagrindinio veikėjo vertybės – jam nesuprantamas žmogiškumas, ištikimybės ir draugystės svarba.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (927 žodžiai)
  • Mokykla
  • Margarita
  • Laisvas pasirinkmas ir apsisprendimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Laisvas pasirinkmas ir apsisprendimas. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvas-pasirinkmas-ir-apsisprendimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 15:47
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!