Laisvė tai apsisprendimas esė


Įvadas. Laisvės dvasia. Laisvės dvasios prigimtis. Apsisprendimo lūžis. Išvados. Literatūra.

Mūsų tautai laisvės klausimas visada buvo vienas opiausių. Tautų pavasario dvasioje užgimusi moderni Lietuvos idėja, lietuvių tauta tokia kokią mes šiandien suvokiame bei Lietuvos socialinių mokslų tradicija iki šių dienų išlaikė savo pirminę dvasią kurios dėka laisvės klausimas mums vis dar toks opus. Šiandien tvirtai save suvokdami kaip integralią platesnės kultūrinės erdvės dalį laisvės klausimą vis drąsiau imame aptarinėti jau ne vien kaip tautinę bet ir asmeninę moralinę kategoriją jai atrasdami įvairesnias paraleles bei diskursus. Šiame esė asmeninė laisvė bus analizuojama visų pirma kaip moralinė kategorija išsivystanti iš apsisprendimo kaip pagrindinio atskaitos taško nuo kurio įvyksta lūžis. Tam tikrais momentais susidaro įspūdis, kad jokiais kitais atvejais laisvė ir negali egzistuoti išskyrus tą atvejį kurį galime įvardinti kaip apsisprendimo momentą. Ar taip yra iš tikrųjų pabandysiu išsiaiškinti aptardamas laisvės kaip apsisprendimo klausimą pasitelkdamas į pagalbą autorius kurie laisvei paskyrė pagrindinius savo darbus.

Laisvė – tai viena sudėtingiausių, įdomiausių bei filosofijoje labiausiai nagrinėjamų problemų. Verta pažymėti, kad skirtingais istorijos tarpsniais besiformuojant ir įsivyraujant skirtingoms mąstymo trajektorijoms laisvė kaip problema buvo suvokiama gan panašiai, tačiau išryškėdavo tam laikotarpiui būdingi vis kitokie suvokimo aspektai kas ir sąlygojo skirtingą laisvės kaip problemos suvokimą. Mūsų gyvenamas laikotarpis tikrai ne išimtis. Būtent jo kontekste mes savo laisvei suteikiame veidą bei įprasminimą.

Galima drąsiai teigti, jog laisvės tema yra viena labiausiai jaudinančių bei intriguojančių. Nemaža dalis moralinių ar etinių problemų bei klausimų yra nagrinėjama būtent laisvės bei su ja besisiejančių aspektų kontekste. Kalbant apie socialinį diskursą bei kitas žmonių kaip mąstančių būtybių sugyvenimo bei sambūvio problemas laisvės klausimas taip pat esminis. Juk iš čia visas supratimas apie gyvybiškai svarbų bei iki skausmo savą „kas galima o kas ne?“.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1720 žodžiai)
  • Nerijus
  • Laisvė tai apsisprendimas esė
    10 - 10 balsai (-ų)
Laisvė tai apsisprendimas esė. (2015 m. Rugpjūčio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisve-tai-apsisprendimas-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:07
×