Laisvės atspindys graikų literatūroje


Laisvės atspindys graikų literatūroje - potemė. Kaip Sofoklio Antigonėje atsispindi žmogiškosios savybės. Laisvo žmogaus apibūdinimas. Sofoklis ,,Antigonė“. Periklis. Tukididas ,,Periklio kalba atėniečiams“. Diogenas iš Laertės ,,Apie Sokratą“. Platonas ,,Sokrato apologija“. Kalbėjimo planas.


Graikų literatūroje vyrauja daugybė žmogiškųjų savybių – pilietiškumas, kultūra, mokslas, religija, sveikata, narsa, drąsa, pasiaukojimas, gėris ir grožis, išryškinamas blogis, bet kas aktualiausia ir svarbiausia jų literatūroje- tai požiūris į žmogaus laisvę, laisvė- kalbėti, o tai iš tikrųjų galimybė realizuoti savo tikrąjį „aš"..

Laisvu žmogumi vadiname tą, kuris nepriklausomas, gali laisvai kalbėti, filosofuoti bei išreikšti savo mintis. Garsiausias visų laikų Graikijos politikas, įtvirtinęs Atėnuose demokratiją-liaudies valdžia-Periklis, yra pasakęs: ,,Laisvė yra tikroji laimė, o narsumas tikroji laisvė. ‘‘ Graikų miesto visuomenėje buvo būtina viešai kalbėti. Antikos žmonės buvo įsitikinę, kad nuo iškalbos ir viešojo kalbėjimo priklausė jų narsumas ir būtent žmonių laisvė. Taigi Periklis savo kalba bandė įtikinti žmones, kad laisvė yra būtinas dalykas žmogui šiame pasaulyje. Pateikęs pavyzdį vyrus, kurie tų metų, karo laikais, manė, kad garbingiau nukentėti, negu bailiai trauktis ir gelbėti savo gyvybę. Jis aiškino, kad savo kilniu elgesiu, šie vyrai pasirodė verti valstybės piliečiai, kurie nepriklausomi sieke laisvės ir nepriklausomybės.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (693 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Margarita
  • Laisvės atspindys graikų literatūroje
    10 - 2 balsai (-ų)
Laisvės atspindys graikų literatūroje. (2018 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisves-atspindys-graiku-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 10:54
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema