Laisvės ir lygybės sąveika: skirtingų politinių srovių požiūriai.


Konservatizmo poziuriai. Socializmo ir liberalizmo panasumai. Socializmo poziuris i zmogu. Socializmo ir liberalizmo skirtumai. Laisve ir lygybe.

Laisvės ir lygybės sąveika: skirtingų politinių srovių požiūriai. Įvadas. Politinių srovių požiūris į laisvę ir lygybę. Liberalizmo laisvės ir lygybės sąveika. Konservatizmo laisvės ir lygybės sąveika. Socializmo laivės ir lygybės sąveika. Politinių srovių požiūrio į laisvę ir lygybę skirtumai ir panašumai. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Nagrinėjant, kalbant, mąstant apie liberalizmą, socializmą, konservatizmą neįmanoma išsiversti be filosofijos. Politikai nemąsto vien tik faktais. Tie patys faktai yra interpretuojami skirtingų normų ir vertybių požiūriu. Taigi, skirtingos politinės srovės skirtingai mato ir vertina pasaulį ir visus aplink juos supančius daiktus, todėl būtina išsiaiškinti koks yra pagrindinių politinių srovių požiūris į prigimtines žmogaus teisės: laisvę ir lygybę ir jų sąveiką tarpusavyje.

Ginčas dėl lygybės kelia klausimą, kada tinka elgtis su žmonėmis vienodai, o kada ne. Laisvė reiškia tai, kad žmogus turi turėti galimybę be pašalinių kišimosi nuspręsti, kaip jam elgtis. Aktualu yra išanalizuoti tai, kaip pagrindinės politinės srovės užtikrina laisvę ir lygybę žmogui įvairių principų rėmuose.

Tyrimo objektas. Konservatizmo, liberalizmo, socializmo požiūris į laisvės ir lygybės sąveiką.

Tyrimo tikslas. Išanalizuoti konservatizmo, liberalizmo, socializmo požiūrių skirtumus ir panašumus į laisvės ir lygybės sąveiką.

Tyrimo uždaviniai.

1. Ištirti pagrindinių politinių srovių požiūrius į laisvės ir lygybės sąveiką;

2. išnagrinėti konservatizmo, socializmo, liberalizmo požiūrių į laisvę ir lygybę panašumus;

3. ištirti konservatizmo, socializmo, liberalizmo požiūrių į laisvę ir lygybę skirtumus.

Tyrimo metodai. Darbe naudojami aprošamasis, analitinis, lyginamasis metodai.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3162 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Laisvės ir lygybės sąveika: skirtingų politinių srovių požiūriai.
    9 - 1 balsai (-ų)
Laisvės ir lygybės sąveika: skirtingų politinių srovių požiūriai.. (2013 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisves-ir-lygybes-saveika-skirtingu-politiniu-sroviu-poziuriai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 06 d. 05:15
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo