Laisvės kova - pilietiškumo ir patriotizmo pavyzdys


Laisvės kova- pilietiškumo ir patriotizmo pavyzdys. Partizanų gyvenimas. 1940 – 1941 m. Sovietų okupacijos patirtis, patriotizmas. Jau 1944 metais tūkstančiai Lietuvos vyrų pasitraukė į miškus ir ten kūrė partizanų būrius. Jie buvo organizuoti. Prasidėjo dešimtmetį trukęs Lietuvos partizaninis karas su SSRS. Tėvynę šiame kare gynė savanoriška kariuomenė – partizanai. Svarbiausias partizanų tikslas – atkurti nepriklausomą demokratinę Lietuvos valstybę. Pirmaisiais Sovietų okupacijos metais partizanai apsistodavo miško stovyklose. Patogiausia slėptuvė buvo įrengta pas kaimo gyventojus. Tauro apygardos partizanui Povilui Pečiulaičiui. Vieni iš Tauro. Miškuose partizanai kasdavo didelius bunkerius. Landos į slėptuvę būdavo kuo išradingiau užmaskuojamos ir atidaromos tik naktį. Juozas Vitkus-Kazimieraitis 2. J. Žemaitis Juozas 3. Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Partizanų būriams vadovavo tam paskirti vadai. Tačiau buvo viena yda, kurią sunkiausiai sekęsi nugalėti – tai girtavimas. Partizanai laisvalaikiu. Ant Petro Krisiulevičiaus-Tigro pečių – Bronius Paleckas-Šturmas. Iš partizanų niekada neteko išgirsti. Naudota literatūra Istorijos vadovėlis.

Laisvės kova- pilietiškumo ir patriotizmo pavyzdysPartizanų gyvenimas...

Prasidėjo dešimtmetį trukęs Lietuvos partizaninis karas su SSRS.

Pirmaisiais Sovietų okupacijos metais partizanai apsistodavo miško stovyklose.

Patogiausia slėptuvė buvo įrengta pas kaimo gyventojus. Gaudavo šilto maisto, šeimininkai stebėdavo apylinkę pranešdavo pavojus. Slėptuvę aptikus, nukentėdavo ir šeimininkai: būdavo suimami, namas per susišaudymą uždegamas, šeima ištremiama.

Naudota literatūra: Istorijos vadovėlis ,,Laikas“ 10 kl. 2007 m. Pasipriešinimo istorija 1994 – 1953 m.

  • MS PowerPoint 2328 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (356 žodžiai)
  • Gabija
  • Laisvės kova - pilietiškumo ir patriotizmo pavyzdys
    9 - 1 balsai (-ų)
Laisvės kova - pilietiškumo ir patriotizmo pavyzdys. (2015 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisves-kova-pilietiskumo-ir-patriotizmo-pavyzdys.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 21:24
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo