Laisvės problema filosofijoje


Įvadas. Laisvės samprata. Laisvės subjektas. Laisvės objektas. Laisvės vykdymas. Laisvė ir būtinybė. Laisvė žmonių santykiuose. Išvados. Literatūros sąrašas.

Referate iškėliau kelis klausimus, į kuriuos manau tiksliai atsakiau rašydamas darbą. Pabandysiu juos trumpai reziumuoti. Laisvė filosofijoje yra išties diskutuotinas objetas, su kuriuo susiduriama labai dažnai. Laisvės problematiškumas labai ryškus. Sunku suvokti kas tai yra, tačiau tai galima padaryti įsigilinant į tą suvokima laisvės kaip į objektą ir subjektą. Kas tai yra objektas ir subjektas atsakiau referato dėstyme. Tai yra pats asmuo, kuris yra laisvas. Tačiau privaloma salyga laisvei būti yra jos vykdymas, kas siejasi su būtent objektu ir subjektu. Vykdymas yra būtinas ir vyksta pastoviai, taip kaip ir mąstymas siejasi su protu. Taip pat, laisvė pasaulyje gali būti vykdoma tik remiantis jame veikiančia būtinybe. Kadangi žmonės gyvena vienoje erdvėje, kurioje mes esame, tai visa tai siejasi tarpusavyje. Galiausiai, egzistuoti, kaip minejau toje pačioje erdvėje, reiškia ir tam tikrus santykius tarp žmonių. Visa tai neriboja laisvės, nes buvimas drauge reiškia laisvę vykdyti kartu. Taigi, referate išaiskinau kas yra laisvė ir atskleidžiau jos problemą filosofijoje.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1688 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelijus
  • Laisvės problema filosofijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Laisvės problema filosofijoje. (2014 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisves-problema-filosofijoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 08:16
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!