Laisvės samprata skirtingų laikotarpių literatūroje


Laisvės samprata skirtingų laikotarpių literatūroje. Maironis. Vincas Mykolaitis - Putinas, Balys Sruoga.


Kiekvienas žmogus žodį laisvė suvokia skirtingai, nes kiekviena asmenybė yra individuali, turinti savo vertybių sistemą. Visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kas yra laisvė. Pagal Dabartinės lietuvių kalbos žodyną, laisvė – apribojimų, varžančių visuomeninį politinį gyvenimą bei visuomenės ar atskiro jos nario veikimą, nebuvimas, nepriklausomybė nuo kitų. Tačiau kiekvieno iš mūsų atsakymas į šį klausimas būtų skirtingas. Ir pati laisvė, žvelgiant iš skirtingų perspektyvų, gali būti matoma įvairiai. Galima kalbėti apie dvi pagrindines laisvės rūšis: asmeninę ir visuomeninę laisvę. Asmeninė laisvė – tai, kiek žmogus gali pats sau leisti, kokios yra jo nusistatytos normos bei principai, kuriais vadovaudamasis jis gyvena. Visuomeninė laisvė – kur kas platesnis diskusijų laukas, kuris vertinamas pagal visų žmonių nustatytas normas, nes skirtingų epochų visuomenių laisvės samprata skyrėsi. Aptarsiu, kaip laisvė buvo suvokiama įvairiais laikotarpiais ir įvertinsiu, ar ji skiriasi nuo dabartinio laisvės supratimo.

Laisvė gali būti suprantama kaip galimybė atiduoti visa save tikrajam pašaukimui ir daryti tai, ką žmogus sugeba geriausiai, nepaisydamas neigiamos aplinkinių nuomonės. Juk būtent sau dažniausiai yra sunku pripažinti tikrąją tiesą ir pasiryžta imtis tokių darbų, kurie kitiems gali atrodyti beprasmiški.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1133 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rimgaile
  • Laisvės samprata skirtingų laikotarpių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Laisvės samprata skirtingų laikotarpių literatūroje. (2018 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisves-samprata-skirtingu-laikotarpiu-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 21 d. 11:35
×