Laisvės suvokimo tema lietuvių literatūroje


Laisvės suvokimo tema lietuvių literatūroje (Vincas Mykolaitis-Putinas, Jonas Biliūnas, Balys Sruoga).


Laisvė. Kiek daug ir kaip dažnai apie ją kalbame, kuriame dainas, rašome eiles. O ar susimąstome, kas yra laisvė? Laisvė – tai galimybė veikti be apribojimų ir suvaržymų, drąsiai išsakyti ir ginti savo nuomonę. Manau, tai kiekvieno visais laikai labiausiai siekiama vertybė. Laisvė - susikaupimo, harmonijos bei įkvėpimo šaltinis. Jeigu žmogus fiziškai ar dvasiškai nelaisvas tai atsispindi jo kūryboje ir veikia jo gyvenimą. Pasak vokiečių kino režisieriaus Andreas Dresen, „Laisvė reikalauja atsakomybės ir drąsos. Nuostabus jausmas staiga pasijusti laisvam kaip paukščiui, tačiau su šia būsena reikia išmokti gyventi.“ Lietuvių literatūroje laisvės tema yra ryškiai atskleidžiama Vinco Mykolaičio-Putino, Jono Biliūno ir Balio Sruogos kūryboje. Taigi, mano kalbos tikslas yra aptarti kaip laisvės tema suvokiama šių autorių kūryboje ir paaškinti jos reikšmę gyvenime.

Pirmiausia, labai svarbu, kad žmogus būtų laisvas savo dvasia. Balys Sruoga savo romane „Dievų miškas“, įrodė, kad žmogus, teisingai įvertindamas bet kokią situaciją, gali ne tik prisitaikyti ar likti gyvas, bet ir neprarasti dvasinės laisvės, būdamas fiziškai priklausomas. XX a. lietuvių literatūros panoramoje Balys Sruoga – viena pastebimiausių figūrų. Savo reikšme literatūros raidai jis neabejotinai prilygsta patiems įžymiausiems šio laikotarpio lietuvių rašytojams. Romanas „Dievų miškas“ yra svarbiausias grožinėje prozoje. Tai memuarinis veikalas, kuriame atsispindi rašytojo išgyvenimai nacių Štuthofo koncentracijos lageryje, į kurį Sruoga buvo išsiųstas 1943 m.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (955 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Julija
  • Laisvės suvokimo tema lietuvių literatūroje
    10 - 2 balsai (-ų)
Laisvės suvokimo tema lietuvių literatūroje. (2019 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisves-suvokimo-tema-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 03:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo