Laisvės tema lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė


Laisvės tema lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė.


Laisvė žmogui visais laikais buvo labai svarbi. Dažniausiai laisvės tema asocijuojasi su valstybe, kurioje žmogus gyvena, todėl tautai ši laisvės tema yra ypatinga. Juk tik laisvoje valstybėje, kurioje nėra suvaržymų, neįprastų įstatymų ir kitos, visiškai svetimos primestos valdžios bei sistemos, tauta ir jos žmonės gali jaustis savimi, nieko nebijoti. Jie gali jaustis stiprūs ir nesuvaržyti bei svarbiausia – laimingi. Ne vieną amžių lietuviai turėjo kovoti dėl šios laisvės bandydami save apginti nuo svetimos kultūros, kalbos, primestų sąlygų, svetimų ir visiškai nesuvokiamų, jau prie nusistovėjusios tvarkos pripratusiam lietuviui. Apie laisvę taip pat rašė daug lietuvių literatūros rašytojų. Vienas jų buvo XVIa. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės poetas Jonas Radvanas. Taip pat laisvės tema rašė ir XIXa. poetas Maironis bei XXa. partizanas bei poetas Bronius Krivickas. Visiems šiems rašytojams bei poetams laisvė buvo labai svarbi, tai atsispindinėjo jų kūryboje. Todėl šiandien savo kalboje, remdamasis(-i) šių lietuvių literatūros rašytojų bei poetų kūriniais, aptarsiu laisvės temą juose.

Vienas iš pirmųjų didingą laisvos, galingo bei amžinos tėvynės vaizdinį įamžino XVIa. Lietuvių Didžiosios Kunigaikštystės poetas, evangelikas bei reformatas Jonas Radvanas. Viename svarbiausių ir geriausiai visiems žinomų kūrinių, poemoje „Radviliada”, poetas tokios didingos ir laisvos Lietuvos vaizdą susiejo su pagrindiniais lietuvių ideologijos simboliais – karaliumi Mindaugu, didžiuoju kunigaikščiu Vytautu, Mikalojumi Radvila Ruduoju, pačiu svarbiausiu miestu – Vilniumi bei Vytauto laikų kraštovaizdžiu.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1201 žodžiai)
  • Mokykla
  • Matas
  • Laisvės tema lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė
    10 - 7 balsai (-ų)
Laisvės tema lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisves-tema-lietuviu-literaturoje-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:36
×