Laisvieji masonai


Laisvieji masonai. Kas yra laisvieji masonai? Truputėlis istorijos. Didžioji Londono ložė. Didžioji Škotijos ložė. Didžioji Pensilvanijos ložė – seniausia JAV ložė, pastatyta 1731 m. Svarbiausi ženklai ir simboliai. Masonų reikšmė ir įsitikinimai. Masonai Lietuvos istorijoje. Tradicijos ir apeigos. Organizacija. Žinomiausi pasaulio masonai. Žinomiausi Lietuvos masonai.

Labiausiai atpažįstamas masonų simbolis. Abu daiktai yra architekto įrankiai, naudojami masonų ritualuose kaip emblemos mokant simbolinių pamokų. Kvadratas simbolizuoja dorybę, kompasai iliustruoja mūsų išmintį, stiprybę apriboti savo troškimus ir laikyti savas aistras tinkamose ribose. „G“ raidė viduryje reiškia „God and geometry“ (angl. Dievas ir geometrija). Mėlyna spalva – tiesos ir universalumo simbolis.

Masonų plaktukas yra simbolis, ložės meistro naudojamas rodant savo valdžią virš grupės.

Ši akis simbolizuoja Dievo akį, kuri žiūri į kiekvieną iš mūsų ir amžinai stebi visą visatą. Saliamonas užsimena apie tai, kai sako: „Viešpaties akys yra visur, žvelgiančios ir į blogį, ir į gėrį.“ Kūrėjas yra be pradžios ir be pabaigos. Jis visada buvo ir visada bus. Jis yra ir visagalis ir visur esantis vienu metu. Masoniškoji akis budi virš kiekvieno žmogaus.

Masonai, Rytų žvaigždė ir kitos „slaptos“ organizacijos atrodo kaip niekuo dėti draugijų susirinkimai. Daugelis iš jų, regis, skatina tikėjimą Dievu. Tačiau, panagrinėjus atidžiau, matome, kad vienintelis tikėjimo reikalavimas nėra tikėjimas vien Tikruoju ir Gyvuoju Dievu. Žmogus turi tikėti „Aukščiausios būtybės“ egzistavimu, kuris apima visus „dievus“ iš islamo, induizmo ir visų kitų pasaulio religijų. Nebiblijinė ir nekrikščioniška organizacijos veikla ir praktika yra iš dalies slepiama po išoriniu vaizdu, kuris esą yra suderinamas su krikščionybe.

  • MS PowerPoint 18266 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (751 žodžiai)
  • Uosis
  • Laisvieji masonai
    10 - 4 balsai (-ų)
Laisvieji masonai. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvieji-masonai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:47
×