Laisvo žmogaus laikysena nelaisvėje


Laisvo žmogaus laikysena nelaisvėje.


Prancuzų filosofas ir rašytojas Bernardas de Fontenelis yra pasakęs, kad „Pats laisviausias žmogus yra tas, kuris gali būti laisvas net nelaisvėje.“ Todėl kyla klausimas, kas yra laisvė ir kodėl ji žmogui tokia svarbi. Nėra žmogaus, kuris nenorėtų būti laisvas. Būti laisvu – tai reiškia nepatirti prievartos, nebūti suvaržomam, nuo ko nors priklausomam. Mes visi norime laisvai ir nepriklausomai gyventi, elgtis, kurti. Tiesiogine žodžio prasme laisvė būdinga tik žmogui, nes jis vienintelis gali siekti savo tikslų ir pasižymi tokiomis savybėmis kaip valia, ryžtas. Laisvės sąvoka yra plati ir daugiaprasmė. Ji gali būti politinė, religinė, asmens laisvė, taip pat spaudos bei žodžio. Visais laikais žmogus siekė laisvės, kovojo už laisvę ir gynė laisvę.

Dar antikos laikais žymus graikų dramaturgas Sofoklis pabrėžė laisvos asmenybės kovą. Sofoklis gyveno V a. pr. Kr. Atėnuose. Sofoklio kūrybos klestėjimo laikotarpis sutapo su Atėnų aukso amžiumi – taikos, demokratijos klestėjimo, didelių kūrybinių užmojų dešimtmečiais. Jis buvo atėniečių garbinamas, vadinamas dievų numylėtiniu, nes visur išlaikydavo harmoniją, gindavo tradicinę gyvenimo tvarką ir moralę. Sofoklis sukūrė apie 120 dramų, iš kurių šiandien žinomos tik 7, populiartiausios „Karalius Edipas“ , „Antigonė“.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (856 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kompas
  • Laisvo žmogaus laikysena nelaisvėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Laisvo žmogaus laikysena nelaisvėje. (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvo-zmogaus-laikysena-nelaisveje.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 18:53
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!