Laisvoji rinka ir žmonių diskriminacija


Laisvoji rinka ir žmonių diskriminacija.

„Vystantis kapitalizmui mažėjo apribojimų , kuriais buvo varžoma įvairių religinių, rasinių bei socialinių grupių ekonominė veikla.“ (4 šaltinis) Kitaip sakant buvo vykdoma diskriminacija. Statutinių santykių pakeitimas kontraktiniais viduramžių laikais buvo pirmasisi žingsnis išlaisvinant baudžiauninkus. Žydai viduramžiais išliko todėl, kad egzistavo rinkos niša, kurioje jie galėjo veikti ir išsilaikyti nepaisant oficialaus persekiojimo. Daugelis galėjo laisvai keliauti. Tačiau viena galima priemonė, kurios niekada nebuvo imamasi bent kiek didesniu mastu, buvo varžyti asmeninio turto nuosavybę.Tai nebuvo koks nors ypatingas rūpinimasis juodaodžių teisėmis.Greičiau tai rodė, kad pagarba nuosavybei stipresnė nei diskriminaciniai polinkiai.Be to „Europos žmogaus teisių konvencija gina minties, sąžinės ir tautybės laisvę, o taip pat gina religijos ir įsitikinimų raiškos laisvę.“ (8 šaltinis) Tikėjimo laisvę įtvirtinantys teisės aktai jie draudžia diskriminaciją bet kurios religijos, jos įsitikinimų ar filosofinių įsitikinimų pagrindu.

Gyvenime yra dažnai manoma, kad asmuo, vykdantis diskriminaciją prieš kitos rasės spalvos žmogų ar dar kitokiu atžvilgiu, užkrauna papildomus kaštus ne pats sau, bet kitiems. Šis įsitikinimas toks pats klaidingas, kaip ir įsitikinimas, jog šalis nedaro sau žalos įsivesdama muitus kitų šalių gaminiams.

  • Filosofija Namų darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1076 žodžiai)
  • Edita
  • Laisvoji rinka ir žmonių diskriminacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Laisvoji rinka ir žmonių diskriminacija. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvoji-rinka-ir-zmoniu-diskriminacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:42
×