Laisvos ekonominės zonos


Laisvos ekonomines zonos kinijoje. Laisvu ekonominiu zonu itaka. Lez įtaka. Laisvuju ekonominiu zonu kurimas. Laisvuju ekonominiu zonu funkcionavimo tvarka; teisinio reguliavimo patirtis ir problemos. Lez itaka verslui ir ekonomikai. Kinijos laisvosios ekonomines zonos. Itaka kinijai ekonomikos laisvosios zonos. Teisinio reguliavimo patirtis laisvojoje ekonomineje zonoje. Laisvos verslo nisos lietuvoje.

Įvadas. Šio darbo tikslas nustatyti, kokią įtaką laisvosios ekonominės zonos turi tarptautinių kompanjų verslo organizavimui. Darbo uždaviniai. Supažindinti su istoriniais laisvųjų ekononių zonų aspektais. Aptarti lietuvos laisvąsias ekonomines zonas. Supažindinti su laisvųjų ekonominių zonų kūrimo tikslais ir problemomis. Laisvosios ekonominės zonos ir istorija. Lez lietuvoje. Klaipėdos laisvoji ekonomikos zona. Kauno laisvoji ekonominė zona. Lez kūrimo tikslai ir problemos. Išvada.

Lietuvai pradėjus savo integraciją pasauliniame ūkyje, teko ieškoti įvairių būdų, padedančių pritraukti vietinį bei užsienio kapitalą, kuriant naujas darbo vietas, skatinančių verslo vystymąsi. Sekant įvairių išsivysčiusių pasaulio šalių patirtimi, Lietuvoje buvo pradėtas laisvųjų ekonominių zonų (lez) steigimas. Laisvosios ekonominės zonos - tai verslo galimybių niša, todėl begalo svarbu aptarti, kokią įtaką jos turi būtent tarptautinio verslo organizavimui.

šio darbo tikslas nustatyti, kokią įtaką l darbo hipotezė – laisvosios ekonominės zonos turi teigiamą įtaką tarptautinių komp laisvoji ekonominė zona ( trumpinys lez) – tai ūkinei, komercinei ir finansinei veiklai skirta teritorija, kurioje yra įstatymu nustatytos ypatingos ekonominės ir teisinės ūkio subjektų funkcionavimo sąlygos. Lez – viena iš tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo formų.

Laisvos ekonominės zonos kuriamos tiek išsivysčiusiose, tiek ir besivystančiose šalyse. Pastaraisiais metais lez buvo įkurtos rytų europos šalyse, rusijoje, kinijoje. Skirtingi šaltiniai pasaulyje priskaičiuoja nuo 700 iki 1000 maždaug 30 lez.

Kalbant apie lez vystymosi istoriją, galima drąsiai teigti, kad nėra priimtos vieningos nuomonės apie jų atsiradimą. Vieni tyrėjai teigia kad lez pirmtakai atsirado senovės graikijoje. Kiti mano, jog lez ištakos siekia 1228 metus, prancūzijos uoste marselyje. Taip pat yra nuomonė, kad lez istorija prasideda xix amžiaus pabaigoje, vokietijoje, hamburgo ir bremeno miestuose. Rusų mokslininkai P. Danko ir z. M. Okrut (1998) lez pradžią aprašė kaip vieną iš 1510 metų įvykių, kai ispanų konkistadoras vasko nunje de balboa (vasco nśńez de balboa, 1475-1519) i

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (2236 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marilyna
  • Laisvos ekonominės zonos
    10 - 1 balsai (-ų)
Laisvos ekonominės zonos. (2011 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/laisvos-ekonomines-zonos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 02:58
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo