Laisvujų ekonominių zona mokami mokesčiai ir jų palyginimai


Bankininkystės kursinis darbas. Laisvujų ekonominių zona mokami mokesčiai ir jų palyginimai. Laisvosios ekonominės zonos kūrimo apžvalga. Laisvųjų ekonominių zonų atsiradimo istoriniai aspektai. Laisvųjų ekonominių zonų klasifikacija pasauliniame kontekste. Pagrindiniai LEZ kūrimo tikslai , uždaviniai ir veiklos aspektai. Mokesčių ir kitos veiklos vykdymo lengvatos laisvosiose ekonominėse zonose.


1. nuo XVI amžiaus iki XX amžiaus vidurio. Šiuo periodu pagrindinėmis LEZ formomis buvo laisvieji uostai ir laisvosios prekybos zonos, kurios nuo XVII amžiaus plito daugelyje Europos miestų, pvz. Italijos miestuose Neapolyje ir Venecijoje, prancūzų mieste Diunkerke, Danijos mieste Kopenhagoje, portugalų mieste Bordo ir kituose. Iki XVIII amžiaus, sekant pasaulinės jūrų laivybos ir tarptautinės prekybos vystymusi, o ypatingai su kolonizavimo išsivystymu, LEZ plito iš Europos į kitas pasaulio šalis. 1704 metais Anglija savo koloniją Gibraltarą paskelbė laisvuoju uostu. Vėliau dauguma svarbių uostų, užkariautų kolonistais, tokių kaip Adenas, Džibutis, Goa, Singapūras, Honkongas, Makao ir kt., tapo laisvaisiais uostais arba laisvosios prekybos zonomis. Apie 1920 metus Amerikos žemyne atsirado vietinės laisvosios prekybos zonos – pirmiausiai Urugvajuje, po to Meksikoje. JAV laisvosios prekybos zonos pradėjo kurtis vadovaujantis Laisvosios prekybos zonų įstatymu, priimtu 1934 metais. Pastaruoju metu JAV pagal turimų LEZ skaičių užima pirmą vietą pasaulyje.

Po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 1990 metais, Lietuva pradėjo savarankišką ekonominio ir politinio vystymosi kelią. Kaip mažai valstybei, turinčiai labai ribotą ir nedidelį gamtinių resursų kiekį, pagrindiniu ekonominiu varikliu galėjo tapti savos produkcijos prekyba užsienio šalyse – eksportas.

Pasaulinėje rinkoje palaipsniui vystėsi tendencija konkuruoti ne mažiausiomis kainomis, o produkto kokybe, naujumu, moksliškumu ir novatoriškumu. Šių faktorių vystymasis atsispindėjo ir eksporto – gamybinių zonų veiklos charakteristikoje, ir daugelis jų pradėjo transformuotis į mokslinius – pramoninus parkus. Be to, naujojo tipo LEZ palaipsniui įgavo technopolių formą, kuriai būdinga efektyvi mokslo ir gamybos integracijos plėtros strategija, naujų medžiagų ir technologijų kūrimas bei diegimas į pramonę. Pagrindiniai naujų technologijų diegimo zonų sėkmės užtikrinimo faktoriai yra gerai išvystyta infrastruktūra, mokslo ir tyrimo institucijos, kapitalo šaltinių, galinčių dalyvauti inovacinių įmonių kūrime, rinka, konsultacinės firmos, užsiimančios valdymo ir rinkodaros klausimais, bei įmonės, suinteresuotos technologinių procesų tobulinimu ir naujos produkcijos įsisavinimu.

Dėl šių priežasčių teritorijos, labiausiai tinkamos LEZ kūrimui, kaip taisyklė būna netoli valstybinių sienų, turi jūrinius prekybinius uostus ir stambius magistralinius transporto mazgus (geležinkelio, autokelių, oro uostų), istoriškai susikūrusius pramonės, mokslo ir kultūros centrus, arba susikoncentravusios ties didžiausių gamtinių resursų susikaupimo vietomis.

LEZ savo gyvavimą pradeda nuo idėjos atsiradimo, o tai reiškia, kad LEZ kūrimas prasideda anksčiau, nei jos atsiradimas teisinėje duomenų bazėje (pvz. juridinių asmenų registre). Šios fazės trukmė priklauso nuo LEZ idėjos argumentavimo ir pagrįstumo, bei kliūčių, trukdančių įgyvendinimui. Įsteigus LEZ, vyksta įvairaus termino intensyvaus augimo etapas, priklausantis nuo aplinkos veiksnių, kai būtinos didelės investicijos; plečiasi LEZ veiklos apimtys, dažnai ir sritys, intensyviai kuriamos darbo vietos. Laikotarpis, kai LEZ pasiekia profesionalaus valdymo ir veiklos lygį, vadinama LEZ žydėjimo faze. Šioje fazėje sėkmingai veikianti zona jau turi susikūrusi veiklos viziją, dinamišką ir lanksčią struktūrą, o LEZ veiklos vertinimo rodikliai, tokie kaip investicijos, eksportas ir darbo vietų kūrimas, pasižymi itin sparčiu augimu (Basile, Germidis, 1984).

 • Bankininkystė Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Viki
 • 18 puslapių (5002 žodžiai)
 • Kolegija
 • Bankininkystės kursiniai darbai
 • Microsoft Word 73 KB
 • Laisvujų ekonominių zona mokami mokesčiai ir jų palyginimai
  10 - 10 balsai (-ų)
Laisvujų ekonominių zona mokami mokesčiai ir jų palyginimai. (2015 m. Gruodžio 31 d.). http://www.mokslobaze.lt/laisvuju-ekonominiu-zona-mokami-mokesciai-ir-ju-palyginimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:03