Laivo balastinės sistemos


Balastinės laivo sistemos. Balastinės sistemos techninė priežiūra. Balastinio vandens valymo metodai. Literatūra.


Filtravimas. Balastinis vanduo filtruojamas prieš užpildant laivo cisternas arba atliekant debalastavimą. Priimant vandenį per filtrus, į cisternas nepatekę organizmai lieka laivo balastavimo vietoje.

Hidrocikloninis separavimas. Tai balastinio vandens valymo technologija kaip filtravimo proceso alternatyva. Hidrocikloniniai separatoriai yra mechaniniai įrenginiai, funkcionuojantys išcentrinės jėgos veikimo principu.

Ultravioletinis spinduliavimas. Žinomi trys bangos ilgių dažniai, kuriais iš balastinio vandens galima pašalinti mikroorganizmus: mikrobangos, gama ir ultravioletiniai spinduliai. Ultravioletinis spinduliavimas yra ekonomiškas ir efektyvus, todėl plačiausiai vartojamas fizikinis balastinio vandens valymo būdas, kuris gali būti atliekamas tiek balastavimo, tiek debalastavimo metu.

Kavitacija. Procesas, kurio metu skystyje susidaro ir sprogsta mikrodydžio burbuliukai. Šis būdas taikomas ir balastiniam vandeniui valyti, nes sprogimo metu išsiskiria didelė energija, naikinanti mikroorganizmus. dažniausiai naudojama hidrodinaminės kavitacijos technologija. Kavitaciją sukelia slėgio svyravimai, atsirandantys dėl vandens srauto padidėjusio greičio, kurį kavitacijos kameroje sudaro specialūs purkštukai. prieš purkštukus vandens slėgis suvienodinamas specialiose slėgio kamerose. Vandens judėjimo padidėjimą kompensuoja slėgio energijos sumažėjimas. purkštukuose, krentant slėgiui, susidaro vakuumas, iš vandens ima skirtis ištirpęs oras, susiformuoja dujų burbuliukai. Kavitacijos kameroje tėkmės slėgis staiga padidėja, burbuliukai sprogsta ir taip vyksta balastinio vandens valymas.

Deoksidavimas – tai balastiniame vandenyje ištirpusio deguonies pašalinimas, kurį cisternose pakeičia neaktyviosios dujos (azotas ar kitos inertinės dujos). Deoksidavimo procese taip pat gali būti naudojama gliukozė, anglies monoksidas ar sulfidai, tačiau populiariausias būdas deguoniui šalinti iš balastinių cisternų – tiekti inertinių dujų srautą iš laive esančio generatoriaus.

Ozonavimas Ozonas – stiprus oksidantas, naudojamas įvairiems mikroorganizmams balastiniame vandenyje naikinti. Į balasto cisternas generuojamos ozono dujos yra nepatvarios, lengvai skaidosi į deguonį, todėl turi būti gaminamos balastavimo metu. Valymo sistemą ozonu sudaro generatorius, purkštukas, filtras ir neutralizatorius. Ozono generatorius – tai įrenginys, kuris, naudodamas deguonį iš atmosferos ir elektros iškrovos energiją, generuoja ozono dujas.

  • Microsoft Word 360 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1493 žodžiai)
  • Kolegija
  • As
  • Laivo balastinės sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Laivo balastinės sistemos. (2016 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-balastines-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 19:23
×