Laivo balastiniai vandenys


Įvadas. Žmogaus poveikis gamtai. Pasaulio vandens ištekliai. Baltijos jūra. Jūrų transporto technologijos ir tarša. Balasto vanduo ir jo poveikis aplinkai. Laivo balastinio vandens valymo sistemos ir joms keliami reikalavimai. Tarptautinės konvencijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Balastas – šis žodis pradėtas naudoti laivyboje nuo 1513 metų. Laivo apačioje esančias ertmes, kurios vadinamos balastine sistema, užpildo vandeniu. Taip padidinama laivo grimzlė (anglų kalboje „keel“), ir kartu su kroviniu padeda reguliuoti diferentą (pusiausvyrą).

Balastinę sistemą galima užpildyti dviem būdais:

Savitaka. Atidarius sklendes, vanduo automatiškai užpildo sistemą vandeniu;

Aplinkos kokybė priklauso ne nuo esamų pokyčių gamtoje. Visi aplinkos pokyčiai trunka gan neilgai. Biosferai susiformuoti prireikė milijardų metų, bet pakako vos kelių šimtmečių žmogaus veiklos pasiekti esamą situaciją.

Mokslo ir technikos plėtros neįmanoma sustabdyti dėl žmonių augimo skaičiaus bei didelių poreikių. Naujosios technologijos labai padeda žmogui, tačiau kenkia aplinkai, kurioje jis gyvena. Padarytų nuostolių gamtai tiesiogiai įvertinti neįmanoma, todėl atsižvelgiama į patirtus nuostolius, mirusių žuvų skaičių, netektu cheminių ar naftos produktų kiekiu, kuris pateko į aplinką.

Patobulėjusi medicina prailgina gyvenimo trukmę ir gera gyvenimo kokybė didina žmonių kiekį pasaulyje, o tai gali sukelti neigiamus padarinius žemei:

Dėl urbanizacijos sparčiai mažėja dirbamos žemės plotai;

Naikinama gamta, be kurios negalime gauti reikiamą deguonies ir gamtinių išteklių kiekį;

Kyla socialinės krizės, politiniai nesutarimai ir karai;

Išvardintas problemas spręsti sunku, todėl reikalingas tarptautinis bendradarbiavimas, įvairios organizacijos, labdaros akcijos.

Žmogaus sukelta tarša pagal prigimtį yra skirstoma:

Taršos šaltiniai veikia kiekvieną dieną, kiekviename Žemės regione. Jų yra labai daug, todėl Žemė pati nespėja savaime apsivalyti, o per didelis keikis kenkia ne tik aplinkai, bet ir pačiam žmogui.

Žemėje gyvybė neegzistuotų be vandens. Vanduo reikalingas netik gyvybei palaikyti, bet ir kasdienei žmogaus veiklai, žemės ūkiui, pramonei.

Pasaulinis vandenynas yra vientisa hidrosferos dalis, kuri vidutiniu 3 795 m storio sluoksniu dengia apytikriai 70,1 proc. Žemės planetos paviršiaus ir sudaro apie 361,3 mln km2 plotą.

  • Laivyba Referatas
  • Microsoft Word 883 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1719 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sergej
  • Laivo balastiniai vandenys
    10 - 5 balsai (-ų)
Laivo balastiniai vandenys. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-balastiniai-vandenys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:17
×