Laivo poveikis aplinkai


Laivo poveikis aplinkai. Kenksmingieji poveikiai gali būti skirstomi. Vandens tarša. Medžiagos, kurios yra šalinamos iš laivo. Atmosferos tarša. Išmetamosios dujos laive. Fizikinė tarša. Fizikinės taršos tipai. Poveikis jūros gyvūnams. Poveikis žmonių gyvenimo kokybei. Jūros tarša iš laivų užterštais vandenimis ir šiukšlėmis. Nafta užteršti vandenys. Tai gali būti. Naftos išsiliejimas. Šiukšlės ir kietosios atliekos. Visos atliekos gali būti klasifikuojamos įvairiai būdais. Pavyzdžiui, pagal apdorojimo technologijas. Pagal elgseną vandenyje. Nelegali jūrų tarša iš laivų šiukšlėmis ir atliekomis. Balasto vanduo. Balasto vanduo gali būti užteršimas. Jūros aplinkos problemos ir jų sąsajos su vandens tarša iš laivų.


Laivas, kaip ir kiekviena transporto priemonė turi aplinkai skirtingų tipų poveikius,taip pat ir kenksmingus poveikius. Laivas yra transportas teršiantis aplinką tiek plaukdamas jūroje, tiek stovėdamas.

Vandens tarša, Atmosferos tarša, Fizikinė tarša, Cheminė (naftos) tarša.

Jūra yra teršiama skystomis, kietomis, aerozolinėmis bei dujinėmis medžiagomis, kurios yra šalinamos iš laivų, o taip pat išmetamos iš jų įrenginių.

NUV – nafta užteršti vandenys, susidarantys dėl kuro ir tepalo. NV – nutekamieji vandenys – tai yra naudoti buitiniai ir sanitariniai vandenys. Technologiniai vandenys – naudotas žvejybos produkcijos apdorojimui vanduo su žuvų ir kitų jūros organizmų liekanomis; Balasto vanduo – vanduo, išleidžiamas iš laivo balasto tankų; Šiukšlės ir atliekos – mediena, popierius, kartonas, tekstilė, metalas, stiklas, keramika, plastmasė, maisto produktų atliekos ir kt. Išmestos iš laivo į atmosferą kuro deginimo įrenginių dujinės, disperguotos kietos ir skystos medžiagos. Medžiagos iš laivo krovinio – naftos produktai, įvairios cheminės medžiagos. Avariniai išmetimai – kuras, tepalai, nafta, chemikalai, branduolinės medžiagos, šiukšlės ir kt.

Kenksmingos medžiagos teršia atmosferą. Jos yra išmetamos iš laivo kuro deginimo įrenginių, išsiskiriančios iš kuro ir krovininių tankų bei kitų vežamų krovinių, nutekančios ar išmetamos iš laivo sistemų ar įrenginių.

Iš laivo energetinių įrenginių – kuro ir alyvų visiško ir nevisiško degimo proguktų.

  • MS PowerPoint 1921 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (1235 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zozole
  • Laivo poveikis aplinkai
    10 - 2 balsai (-ų)
Laivo poveikis aplinkai. (2016 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-poveikis-aplinkai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 09:53
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!