Laivo sandara


Laivo sandara. Atliko Darija Vorobjova ir Evelina Vašeka GL25D. Įvadas. Laivas – savaeigė arba nesavaeigė priemonė, skirta judėti vandeniu ir po juo. Inžinieriai laivų projektuotojai. Laivų klasifikacija. Skiriame du laivynus karinį ir civilinį. 1-krovininiai triumai 2-vairinė. Archit. požiūriu laivai skiriasi laivaprieko ir laivagalio forma. Pagrindinės dalys. Prie dugno griaučių viršutinių kraštų gali būti privirintas antrasis (vidinis) dugnas. Bimsas, einantis nuo špantį iki triumo liuko arba kitos išpjovos. Išilginės dugno sijos, lygiagrečios su kiliu – dugno stringeriai (su dvigubu dugnu). Didesnių korpusas ppr. daromas iš plieno , kartais iš gelžbetonio. Vanduo atvirame denyje nuteka išilgai bortų šrengtomis vandens protakomis – vaterveisais per spec. Pagrindines laivų sistemos triumo balansinės. Išvados. Laivas – sudėtingas inžinerinis statinys su dauguma sunkiasvoriu ir sudėtingomis detalėmis.


Atliko: Darija Vorobjova ir Evelina Vašeka GL25D.

1-krovininiai triumai2-vairinė3-mašinų skyrius4-achterštevnis (laivagalis)5-kuro talpykla6-siurblinė7-pirmo aukšto anstato denis8-forštevnis9-pirmas/antras dugnai.

Pagrindinės dalys : korpusas, antstatai, aptvarai, jėgainė, varyntuvai, laivo sistemos ir įranga, ryšių ir signalizacijos priemonės, korpusas daromas ppr.pailgas ir tokios formos, kad plaukiant būtų kuo mažesnis vandens ir oro pasipiešinimas. Korpusą sudaro griaučiai ir kevalas su viengubu arba dvigubu dugnu, turi du bortus (korpuso šonines sienas): dešinįjį (štirbortą) ir kairįjį (bakbortą). Bortai nustatomi žiūrint iš laivagalio laivapriekio link. Nuo viso borto aukščio priklauso krovumas, nuo nepralaidaus antvandeninio borto aukščio – plūdrumo atsarga. Griaučiai- tai sujungtos skersai ir išilgai išdėstytos sijos, laikančios išorines ir vidines laivo korpuso lakštines (kevalo) konstrukcijas ir sudarančios karkasą.

Pagrindines laivų sistemos : triumo balansinės, priešgaisrinės, oro kondicionavimo, vėdinimo, šildymo, oro džiovinimo triumuose ir tankuose, sanitarinės.

  • Laivyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 4384 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (560 žodžiai)
  • Eva
  • Laivo sandara
    10 - 7 balsai (-ų)
Laivo sandara. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-sandara.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:48
×