Laivų energetinių įrenginių eksploatavimas


Įvadas. Laivo įranga. Laivo aprašymas. Pagrindinė laivo informacija. Laivo jėgainės aprašymas. Deidvudo įrenginis, sraigto aprašymas ir jo brėžinys. Laivo pagrindinis VDV. Laivo pagalbinis variklis. Skaičiavimai. Pagrindinio variklio vieno cilindro vidutinę indikatorinę galią. Laivo paros kuro sąnaudas, varikliams dirbant 80% apkrovimu. Literatūra.

Šiuo darbo tikslas yra ugdymas vadovaujančios sudėties vachtos mechaniko ir sugebėjimą savarankiškai analizuoti laivo jėgainės sandarą. Taip pat sugebėjimas surasti reikiamą gamintojo dokumentaciją arba bendras eksploatacijos instrukcijas, bei vadovaujantis šia dokumentacija saugiai eksploatuoti laivo energetinius įrenginius. Gautas teorines žinias reikia pritaikyti praktikoje atliekant elementarius skaičiavimus.

Laivas „TANJA“ IMO No. 8818623 buvo pastatytas 1989 metais. Gen.Cargo tipo laivas skirtas generaliniams kroviniams. Plaukiojimo rajonas: Europos rajonas. Visos gyvenamosios, gamybinės patalpos ir laivo jėgainė yra laivagalyje. Antstatas turi 4 denius, kuriuose yra kambuzas, įgulos salonai, kajutės, ofisas, atsarginiu mechanizmu padaliniai ir tiltelis.

Deidvudo įrenginys skirtas montuoti sraigto veleną, taip pat jis sandarina deidvudo angą. Deidvudo įrenginys sudarytas iš deidvudo vamzdžio, riebokšlio, sraigto ir dviejų įvorių su bakauto strypais, kurie yra sujungti statinės principu.

Perduoti galingumą yra naudojamas reduktorius kurio redukcijos laipsnis yra 2.02. Taip pat yra naudojama Rato-S tipo „Vulcan“ markės mova.

Laivo sraigtas įrengtas taip, kad sukimosi metu mentės suglemžia tam tikrą vandens srauto masę, nubloškia jį atgal, tokiu būdu formuojant žiedinį ir ašinį vandens greičius. Ši nubloškiamo vandens reakcijos jėga priverčia laivą judėti reikiama kryptimi, priklausomai nuo to, į kurią pusę sukasi sraigtas. Laivo„TANJA“ sraigtas yra kintamojo žingsnio.

  • Microsoft Word 855 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1149 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dmitrijus
  • Laivų energetinių įrenginių eksploatavimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Laivų energetinių įrenginių eksploatavimas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivu-energetiniu-irenginiu-eksploatavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:13
×