Laivų klasifikacija


Turynis. Laivų klasifikacija. Laivų tipai pagal atskirus požymius. Laivų tipai pagal paskirtį.


Laivai klasifikuojami pagal paskirtį, pagal plaukiojimo rajoną, pagrindinio variklio tipą, korpuso medžiagą. Pagrindiniai yra skiriami du laivynai, kariniai ir civiliniai.

Karinį laivyną sudaro: povandeninės valtys, kovos su povandeninėmis valtimis laivai, torpediniai ir artileriniai kreiseriai, eskadriniai minininkai, pagalbiniai laivai ir kiti.

Civiliniai laivai klasifikuojami pagal daugelį kriterijų. Pagrindinis klasifikavimo kriterijus yra laivo paskirtis. Laivo paskirtis gali būti transporto, žvejybos, tarnybiniai, techniniai. Bet gali būti ir kiti kriterijai pagal kurios yra skirstomi, pavyzdžiui: plaukiojimo rajoną, pagrindinio variklio tipą, korpuso medžiagą, architektūrą ir konstrukciją. Taip pat laivai skirstomi pagal plaukiojimo rajoną: jūrinius (tolimojo ir pakrančių plaukiojimo laivai), reidinius (laivai plaukioja uosto akvatorija, didelių upių žiotyse, reiduose jūroje), vidaus plaukiojimo (skirti plaukioti vidaus vandenimis) ir ir mišraus plaukiojimo (laivai plaukioja upėmis ir jūromis, „upė – jūra“ ir jūra – upė“).

Specialios paskirties sausa krūvių laivų tipą apsprendžia konkreti laivo paskirtis ir gali būti skirstomi: refrežeratorinius, konteinerinius, lichterius, Ro-Ro, Lo-Lo, baikerius, ir miškovežius. Laivai refrižeratoriai perveža greitai gendančius krovinius (žuvis, mėsą, vaisius). Šių laivų triumai yra gerai izoliuoti, juose įrengta galinga šaldymo sistema, triumuose palaikanti nuo +5 iki 25 C temperatūrą. Konteineriniai laivai perveža krovinius specialiuose konteineriuose. Su kroviniais konteineriai sveria nuo 10 - 40 tonų.

  • Microsoft Word 530 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (917 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artiom
  • Laivų klasifikacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Laivų klasifikacija. (2019 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivu-klasifikacija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 22:21
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo