Laivų šildymo sistemos


Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla navigacijos katedra laivo eksploatavimo įranga ir laivo valdymas. Šildymo sistemos. 2013 Šildymo sistemos Šildymo sistemos. Elektriniai šildytuvai. Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Atliekų šilumos atgavimo sistemos laivuose. PTG sistema. STG sistema. ST PT sistemos. WHR sistemos. Vandens šildymo sistema. Šildymo prietaisai buna. Oro šyldimo sistema. Naftos ir dujiniai šilumos skysčio šildytuvai. Garinė šyldimo sistema Garinė šyldimo sistema. Tipiškas garo šildytuvas parodytas žemiau.

Šildymo sistemos apšildo laivo patalpas šaltuoju metų laiku ir esant reikalingoms darbo, higienos sąlygoms. Laivuose dažniausiai naudojamos garo, vandens, oro ir elektrinių šildytuvų sistemos. Šildymas laive pasitarnaujane ne tik kaip šiluma, bet ir kaip dregmės garintojas, tiekiant šiluma laive didžioji dalis drėgmės išgaruoja, patalpos išsauseja, kartu su ventiliacijos sistema laivo patalpos gali būti atvėsininamos arba sušildomos. Šilumos sistemos yra ne tik skirtos žmonių poreikiams, tačiau ir krovinių išlaikimui reikiamos temperatūros. Pvz., Naftos produktams, aliejams, augalinės kilmės kroviniams reikalinga šiluma, kad nepakistų krovinio vertė ir jo fizinės savybės. Laivuose stengiama įdiegti, kuo ekonomiškesnes, naujoviškesnes, patogesnes ir mažiau išlaidų ir priežiūros reikalaujančias šildymo sistemas. Laivuose yra sudarytas planas , kuris parodo kokiose laivo dalyse reikalinga temperatūra, dažniausiai už šilumos sistemas yra atsakingas mechanikas arba specialiai paskirtas asmuo.

Elektriniai šildytuvai apima platų produkcijos spektrą ir yra suprojektuoti nuolatiniam patalpų šildymui, pvz. sandėlių, triumų, didelio tūrio patalpų šildymui. Šildytuvai yra montuojami ant sienos arba ant grindų ir gali būti sukinėjami, kad nukreiptų oro srovę. Šildytuvai gali būti su iš anksto viduje sumontuotu jungikliu ir termostatu arba būti su atskira kontrolės dėže. Elektriniai šildytuvai taikomi, kur reikalingas laikinas, bet efektyvus šildymas. Toks šildymas yra kompaktiškas ir patogus, gebantis skubiai sušildyti gana mažas patalpas tokias kaip kajutės, sandeliai ir kitas įvairias patalpas. Laivuose diegiami šildytuvai skirti darbui sudėtingose aplinkose, todėl yra elektriškai izoliuoti nuo apvalkalo, kad išvengtų pratekėjimo srovių. Jie turi atitikti elektros saugos reikalavimus ir atlaikyti virpesius laive, užtikrinti sustiprinta elektros izoliacija, pagaminti iš nerūdijančio plieno, dėl drėgmės poveikio ir dėl greitos deformacijos.

  • Microsoft Word 537 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1329 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Laivų šildymo sistemos
    10 - 5 balsai (-ų)
Laivų šildymo sistemos. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivu-sildymo-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 16:04
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo