Laivų statybos technologija


Laivų statybos technologija. Technologinio proceso apibrėžimas. Gamybos rūšys laivų statyboje. Laivo pastatymo gamybinis procesas-pagrindiniai etapai. Laivų statybos įmonių klasifikacija. Laivų statybos metodai. Projektavimo-tyrinėjimo pasiruošimas. Materialinis-techninis pasiruošimas. Technologinis pasiruošimas. Tipiniai technologiniai procesai. Grupinė technologijos. Laivo pastatymo darbo imlumo, o taip pat atskirų darbų (detalių gamyba, sekcijų surinkimas, korpuso nudažymas) apskaičiavimas. Dviejų technologinių procesų variantų gaminio technologinės savikainos sulyginimas. Konstrukcijos geometrinės paklaidos (GP). Detalių gamybos optimalaus tikslumo nustatymas. Cechų darbo plazinis aprūpinimas. Šablonai, karkasai, maketai. Korpusų detalių formų ir matmenų nustatymas (4-5 sudėtingumo grupės). Metalo lakštų supjaustymo šiluminio pjovimo mašinomis kortelės. Metalo išnaudojimo koeficientas - Mišn. Brėžiniai - šablonai, kopir - brėžiniai. Automatizuotos plazinių darbų sistemos. Sprendžiami uždaviniai. Korpuso detalių ir jų gamybos operacijų technologinė klasifikacija. Detalių lenkimas. Įrengimai ir darbas su jais. Pirminio surinkimo objektai ir darbų rūšys. Korpuso surinkimo ir suvirinimo objektų technologinė klasifikacija. Surinkimo suvirinimui procesas surinkimo- suvirinimo ceche. Montažinių siūlių suvirinimas. Korpuso mazgų, sekcijų ir blokų surinkimo mechanizuoti instrumentai ir įrengimai. Laivo korpuso mazgų ir sekcijų surinkimas. Korpuso apdirbimo cechas (padaliniai, naudojami įrengimai, darbo organizavimas). Mechanizuoti surinkimo instrumentai ir įrengimai. Mazgų ir sekcijų suvirinamų sujungimų kontrolė. Suvirinimo deformacija atsirandančiu. Mazgų gamyba. Naudojami irenginiai. Sekcijų klasifikacija. Pusiautūrinių sekcijų gamyba. Tūrinių sekcijų gamyba. Sekcijų blokų gamyba. Surinkimo suvirinimo cechas padaliniai, naudojami įrenginiai. Statybos vietos. Atraminiai-transportavimo įrenginiai. Lakštų ir profilių išankstinis apdirbimas. Korpuso formavimo schema pastatymo vietoje. Korpuso konstrukcijos surinkimo dar bų ypatumai pastatymo vietose. Surinkimo laivo korpuso nepralaidumo bandymai. Valdomi laivų nuleidimai į vandenį.

Laivų statybos technologija yra pagrįsta mokslu, aiškinanti laivų statybos procesus, tų procesų ryšį tarp savęs. Gamybos procesas yra medžiagos pavertimas ir pusgaminių ir užbaigtą produkciją. Laivo statymo gamybinis procesas įtraukia medžiagos gavimą ir apdirbimą korpusui ir įrenginiams, surinkimą ir suvirinimą korpuso dalių ir viso korpuso, gamybą ir surinkimą skirtingų įrenginių, sistemų, patalpų pertvaras, išbandymus ir atsakymus laivo užsakovui. Dalis gamybos proceso, susijusi su pakeitimu ir sekančiais nurodymais gamybos objekto stovio, vadinasi technologiniu procesu. Technologinio proceso eigoje yra įgyvendinami darbiniai veiksmai arba įvyksta natūralūs procesai.

  • Laivyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 78 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (9006 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erikas
  • Laivų statybos technologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Laivų statybos technologija. (2013 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivu-statybos-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:57
×