Laivyba Remonto praktikos ataskaita


Įvadas. Reduktoriai. Lt. Žiedų nuėmimas nuo stūmuoklių. Kuro lygio matuoklis. Volvo penta. Išvados.


Per šį laikotarpį susipažinau su stacionariu ir prikabinamu, laivų ir jachtų varikliu konstrukcijomis, jų priežiūra ir kapitalinio remonto atlikimo procedūromis, reduktorių remontu, hidraulinės sistemos atnaujinimu ir laivų korpusu priežiūra, reduktorių montavimo darbais.

Pirmasis man paskirtas darbas buvo triejų reduktorių paruošimas dažymui. Reduktorius tai mechanizmas, kuris, perduodamas sukimosi judesį, sumažina jo dažnį: Krumplinis, kūginis r. 

Šie reduktoriai buvo stipriai paveikti aplinkinių veiksnių, visi reduktoriai buvo apsinešę ir apsitraukę įvairiais purvais ir jūros "gėrybėmis", tad viską teko nušveisti.

Šveičiama bvo tiek rankiniu būdu, tiek elektrinės šlifavimo mašinėlės pagalba. Šlifuojama buvo su įvairaus grublėtumo šlifavimo popieriumi, daugiausia buvo naudojama 60-ties, bet taip pat ir 180, 320 ir net 1000 šlifavimo popieriumi aiškiai pastebimose vietose.

Viską nutrynus, nuriebalinau paviršių, taip pat nuvaliau visą paviršių nuo įvairių dulkių ir dalelių likusių po šveitimo.

Išdžiūvus skiedikliui ir paruošus darbo aplinką , nugruntavau reduktorius su specialiu gruntu, atspariam įvairiems aplinkos veiksniams.

Vienas iš šių triejų reduktorių buvo galingesnis nei likę du, ir priklausė kitam klientui. Jo užsakymu perrinkome visą sraikto sukimo mechanizmą bei krumpliaračius, problemų neradome todel viską surinkome atgal. Taip pat pakeitėme alyvą, kurios pakeitimas mums truko ganėtinai ilgai, kadangi ji prileidžiama ne taip kaip varikliuose tiesiog ipilant. Čia mums teko su specialiu prietaisu (slėgine talpykla) pripumpuoti per ploną vamzdelį apie 5 litrus alyvos, tai daroma todėl, kad nesusidarytu oro maišai.

Taip pat sumontavome naujus cinko protektorius, kurie apsaugo detales ir visą korpusą nuo korozijos, kuri sugriaužia visą paviršių nesvarbu iš ko pagamintos dalys. Cinkas sugeria į save visą koroziją todet jis laikui begant suįra.

  • Laivyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 7176 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1443 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gvidas
  • Laivyba Remonto praktikos ataskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Laivyba Remonto praktikos ataskaita. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivyba-remonto-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:10
×