Laivybos įvadas


Įvadas. Pirmasis skyrius Pirmasis poskyris. Antrasis poskyris. Trečiasis poskyris. Antrasis skyrius Pirmasis poskyris. Antrasis poskyris. Trečiasis poskyris. Trečiasis skyrius Pirmasis poskyris. Antrasis poskyris. Trečiasis poskyris. Išvados. Literatūra. Priedai.


Įvade būtina nurodyti: darbo tikslą, uždavinius, objektą, tiriamą problemą, jos aktualumą. Gali būti trumpai supažindinama su tyrimo metodika bei viso darbo struktūra.

Darbo tikslui nurodyti naudotini žodžiai: analizuoti, įrodyti, ištirti, nusakyti ar pan. Tikslas turi būti suformuluotas vienu sudėtiniu sakiniu.

Darbo objektas – įmonės veikla, veiklos būdas, aplinka ar pan. Suformuluota vienu sakiniu.

Tyrimo uždaviniai formuoja darbo turinį, todėl jų turi būti ne daugiau kaip 2-3. Tai pagrindinės Jūsų darbo gairės. Visas darbas – tai atsakymo į šiuos uždavinius ieškojimas.

Pagrindinė darbo dalis gali būti suskaidyta į poskyrius ir dar mažesnius skyrelius. Atitinkamą suskaidymą turinio elementais lemia rašto darbo logika. Kiekvienas skyrius turi būti pavadintas bei numeruotas. Skyriai ir poskyriai turi atliepti darbo pavadinimą, darbo tikslus. Darbo schema galėtų būti panaši į pateiktą 2 priede.

Per visą darbą turi tęstis jungiamoji skyrių ir poskyrių gija – skyriai neturi būti atskiri, vienas su kitu nesusiję. Kiekvieno skyriaus pradžioje reiktų trumpai, 2-3 sakiniais, pateikti skyriaus santrauką, nurodyti kas bus aptariama poskyriuose. Skyriaus ar poskyrio pabaigoje trumpai reziumuoti.

Naudotinos frazės: čia aptarsime ypatumus, kaip jau buvo minėta, galima teigti, kaip jau aptarta pirmame skyriuje, tai bus aiškinama 2 skyriuje, iš čia seka, kad ..., antra vertus ir pan.

Pristatant įvairių mokslininkų nuomones nagrinėjamu klausimu reikia nurodyti šaltinį. Šiuo atveju pakanka nurodyti autoriaus pavardę (atskirais atvejais, kai knygą parašę autorių grupė, reikia nurodyti knygos pavadinimą) ir knygos leidimo metus. Pvz.: Jonaitis, 2001.

Jeigu autoriaus mintis cituojama pažodžiui, skliausteliuose būtina nurodyti autoriaus pavardę, knygos leidimo metus ir puslapio, iš kurio cituojama, numerį. Pvz.: Jonaitis, 2001, p.38.

Rašto darbuose yra galimos įvairios nuorodų bei citavimo sistemos. Su jomis galima susipažinti įvairiuose leidiniuose apie kursinių darbų rašymą. Svarbu pasirinkti vieną citavimo sistemą iš daugelio ir jos laikytis.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1792 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynas
  • Laivybos įvadas
    10 - 5 balsai (-ų)
Laivybos įvadas. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivybos-ivadas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:29
×