Laktozės netoleravimas


Įvadas ( I ). Įvadas ( II ). Laktozė. Laktazė. Laktozės netoleravimas. Simptomai ( I ). Simptomai ( II ). Rizikos faktoriai. Paplitimas. Diagnostika ( I ). Diagnostika ( II ). Išvados. Literatūra.


Tai klinikinė diagnozė, pagrįsta tokiais pat dispepsiniais sutrikimais, kaip ir pieno netoreravimas, atsirandantis tik pavartojus pieno cukraus.

Senėjimas ; Rasė ( dažniau nustatoma tamsiaodžiams ); Virškinamojo trakto ligos; Vaisiaus neišnešiotumas;.

Laktozės toleravimo testas ( netinkamas sergant cukriniu diabetu) Pacientas prieš šį tyrimą turėtų būti keletą valandų nevalgęs, po to jam duodama išgerti 200ml pieno. Iš karto ir per kitas dvi valandas reikia atlikti kelis kraujo tyrimus ir nustatyti gliukozės kiekį serume. Tuomet yra brėžiama glikeminė kreivė ir jeigu gliukozės kiekis iš vis nepadidėja yra diagnozuojama laktozės netolerancija.

Vandenilio dujų koncentracija iškvėptame ore Kai trūksta fermento laktazės ir laktozė nesuskaidoma plonajame žarnyne, tai storajame žarnyne ją skaidyti pradeda rūgimo bakterijos. Bakterijoms fermentuojant laktozę vyksta reakcijos , kurių metu susidaro vandenilio dujos. Šios dujos patenka į kraują, kraujas jas nuneša į plaučius ir žmogus jas iškvepia. Jei po išgertos stiklinės pieno, žmogaus iškvėptame ore aptinkama didelė vandenilio dujų koncentracija, pacientui nustatomas laktozės netoleravimas.

Laktozės netoleravimas, tai fermento laktazės nebuvimas ar nepakankamas jo aktyvumas. Laktozės netoleravimas nėra labai paplitęs Lietuvoje, tačiau Azijoje, Afrikoje paplitimas palyginti didelis. Laktazės nebuvimą ar nepakankamumą galima ištirti keliais būdais : matuojant gliukozės kiekį kraujyje arba matuojant iškvėptame ore esančių vandenilio dujų koncentraciją ( šis metodas tinkamas sergant cukriniu diabetu ).

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 962 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (617 žodžiai)
  • Kolegija
  • Austėja
  • Laktozės netoleravimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Laktozės netoleravimas . (2017 m. Rugsėjo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/laktozes-netoleravimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:51
×