Lambda zondo ir katalizatoriaus konstrukcija ir veikimas


Įvadas. Katalizatoriaus konstrukcija. Katalizatoriaus veikimas. Lambda zondo veikimas. Lambda zondo konstrukcija. Patikra. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.


Turbūt daugelis automobilių savininkų nori, kad jų transporto priemonė važiuotų kuo ekonomiškiau. Taip pat visi žmonės būtų daug sveikesni ir laimingesni jei automobilių teršalų poveikis aplinkai būtų mažesnis. Kalbama, kad lambda zondas, tai daiktas, padedantis sutaupyti degalus, o automobiliai, kurie turi katalizatorius- tausoja gamtą. Taigi šiame referate išaiškės abiejų prietaisų konstrukcija ir veikimo principas.

Katalizatoriumi vadinama medžiaga, kuri pradeda ir pagreitina cheminę reakciją, bet pati nesikeičia.

Kad būtų slopinamas švytavimas, tarp korpuso sienelių ir pagrindo paklotas vielos raizginys. Metaliniai monolitai, lyginant su keraminiais, yra mažesnės masės ir sukuria mažesnį hidraulinį pasipriešinimą.

Oksidaciniai katalizatoriai (sumažina CO ir CH kiekius; dviejų komponentų katalizatorius);

Vienos dalies katalizatoriai- korpuse yra tik vienas katalizatorius (arba oksidacinis, arba redukcinis);

Dviejų dalių katalizatoriai- abu katalizatoriai yra viename korpuse (keičiamos visos trys nuodingos medžiagos- trijų komponentų katalizatorius).

Papildomas katalitinis sudeginimas vyksta katalizatoriuje. Ten trys nuodingosios medžiagos oksidacijos ir redukcijos procesais paverčiamos nenuodingomis medžiagomis. Naudojant deginių katalizatorius, reikalingi degalai be švino. Net nedideli švino kiekiai deginiuose ženkliai sumažina katalizatoriaus veiksmingumą.

Cheminiai procesai vyksta ant katalizatoriaus aktyvaus katalitinio sluoksnio veikiant šilumai. Šilumą katalizatoriui teikia deginiai. Esant ilgalaikiam darbo režimui katalizatoriaus temperatūra turi būti maždaug 700

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (889 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Lambda zondo ir katalizatoriaus konstrukcija ir veikimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lambda zondo ir katalizatoriaus konstrukcija ir veikimas . (2018 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lambda-zondo-ir-katalizatoriaus-konstrukcija-ir-veikimas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 18:30
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!