Lanksvos


Atliekos – tai įvairioje žmogaus veikloje panaudotų medžiagų likučiai. Jos būna kieto, skysto ir dujinio pavidalo. Daug jų susidaro maisto, miško, metalų apdirbimo, chemijos, žemės ūkio šakose, buityje ir kitur. Pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai plėtojantis industrializacijai, urbanizacijai, daugėjant transporto didėja aplinkos užterštumo mastai, vis labiau niokojama gamta. Atliekos teršia aplinką, užima daug vietos, dalis jų yra pavojingos aplinkai. Atliekos išmetamos į dirvožemį, vandenį, orą, laidojamos žemės gelmėse, tačiau taip sudaromi nauji taršos židiniai, todėl visame pasaulyje ši problema aktuali. Atliekų tvarkymas lietuvoje yra prioritetinė aplinkos apsaugos sritis, kurios svarba nurodyta lr seimo. -. -. Patvirtintoje valstybinėje aplinkos apsaugos strategijoje (. ). Darbo tikslas - išnagrinėti ir apibūdinti atliekų tvarkymo sistemą lietuvoje. Darbo uždaviniai:apibūdinti atliekų sampratą ir klasifikaciją. Apžvelgti pagrindinius atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisinius aktus. Aptarti atliekų tvarkymo pagrindinius elementus. Apžvelgti įvairių srautų tvarkymo specifiką. Įvertinti atliekų tvarkymo perspektyvas.

Taip pat želdiniai puikiai užstoja gyvenamąsias vietas nuo vejo ir sulaiko triukšmą. Jie naudojami kaip “gyvoji tvora”, kuri gali atskirti privačią valdą nuo viešosios. Mokant derinti ir grupuoti želdinius, galime turėti nuostabią aplinką. Nepaslaptis, kad tas žmogus, kurio gyvenamoji aplinka yra gražesnė, tvarkingesnė, yra labiau gerbiamas ir laikomas darbštesniu.

Be to, psichologai įrodė, kad spalvos daro stiprų poveikį žmogaus savijautai, jo darbo našumui ir nuotaikai. Žalios spalvos poveikis sukuria taikos ir pusiausvyros, ramybės, atsipalaidavimo ir atsinaujimo pojūtį – juk ne veltui mes taip gerai jaučiamės būdami gamtoje, miške.

Patogiausi želdiniai yra medžiai ir krūmai. Jie nereikalauja daug priežiūros, yra atsparūs, dauguma ilgai gyvena. Estetine prasme pukiai užpildo vertikalią erdvę, įsilieja į kraštovaizdį ir sukuria jaukesnę aplinką. Jau nekalbant apie grožį, kuomet medžiai ir krūmai sužydi. Pavyzdžiui, magnolijos gegužės mėnesį pasipuošia dideliais baltais su rausvu šešėliu žiedais. Nuo jų aplinkui pasklinda malonus aromatas. O štai, parke ar savo sode pati geriausia vieta pasislėpti nuo kaitrios saulės yra po medžiu. Želdiniai neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tai mūsų draugai, padedantys kokybiškiau, gražiau gyventi.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 2035 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (2960 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jovita
  • Lanksvos
    10 - 3 balsai (-ų)
Lanksvos. (2013 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lanksvos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:22
×